Провал року? Чому проєкт MVRDV у Лондоні розчарував і архітекторів, і загал

У столиці Великобританії збудували оглядовий майданчик у вигляді пагорбу біля Мармурової арки. Однак створений студією MVRDV проєкт не вразив ні громадськість, ні самих розробників. З'ясовуємо, що сталось.

Після відкриття у липні 2021 року пагорб Marble Arch Mound, який коштував близько 6 мільйонів фунтів, зазнав нищівної критики з боку влади та місцевих жителів, а у січні 2022 року його закрили.

Команда MVRDV стверджує у заяві під назвою Learning form Marble Arch Mound, що у невдалому виконанні проєкту винна Вестмінстерська міська рада, а сам атракціон відкрили до завершення будівництва.

Такий вигляд мав штучний пагорб біля Мармурової арки після відкриття. Фото: dezeen.com/

Основними причинами невдачі архітектори зазначають брак комунікації з виконавчими архітекторами та фінансові обмеження проєкту.

 

Читайте також: Зеленая крыша-лабиринт от MVRDV

 

Якраз через недостатнє фінансування розміри пагорба вирішили зменшити, що вже суперечило концепції.

Інсталяцію відкрили ще до завершення робіт з її облаштування. Фото: dezeen.com/

Також без їхнього відома в останній момент замість пишної трави та кущів пагорб вирішили засадити седумом. До слова, рішення могло бути доцільним у випадку належного догляду за рослинами, проте через тривалі засухи вони так і не прижились.

Marble Arch Mound критикували здебільшого за вибір посаджених рослин та брак догляду за ними. Фото: dezeen.com/

Після цього локацію закрили на кілька місяців, щоби виправити недоліки. Однак вже тоді архітектори не могли гарантувати якості виконання. За словами MVRDV, їхньою найбільшою помилкою стало те, що вони не змогли вчасно вийти з цього проєкту.

Таким планували зробити Marble Arch Mound в архітектурному бюро. Візуалізація: MVRDV

Попри всі проблеми та критику проєкту, розробники проєкту досі стверджують, що концепція пагорбу може бути реалізована належним чином.

MVRDV – нідерландське архітектурне бюро, яке здобуло славу завдяки незвичним проєктам та оригінальним підходам до їхнього втілення. Концепції своїх об’єктів вони часто пов’язують із економією ресурсів, енергетичної незалежністю та ущільненням забудов.

 

Читайте також

На Вінниччині завершили реставрацію церкви, якій понад сто років

Міцніший сталі і легший пластику: інженери винайшли новий конструкційний матеріал

Охочі зможуть орендувати Будинок Шварца, розроблений Френком Ллойдом Райтом