Протимінна безпека замість “Війни та миру”: У Міноствіти анонсували зміни в навчальній програмі

/ Україна /

Зі шкільної програми збираються прибрати російські твори. 

Про це повідомляє Бабель з посиланням на коментар заступника міністра освіти та науки Андрія Вітренка під час всеукраїнського телемарафону. 

Мовиться про зміни та актуалізацію матеріалів у межах чотирьох предметів: “Захисту Вітчизни”, “Історії України”, “Всесвітньої історії” та “Світової літератури”. Зокрема, з програми останньої дисципліни вилучать роман Льва Толстого “Війна та мир”.

“Такого в Україні вивчати не будуть, тобто все, що оспівує орківські війська, все воно зникне з програми. “Історія України” та “Всесвітня історія” — ми горді тому, що вже ґрунтуємося на національних українських архівних документах”, – зауважив посадовець.

Також Вітренко додав, що внесуть деякі зміни в методологію викладання історії – над цим уже ретельно працюють робочі групи, які також описують взаємовідносини між українською нацією та “руським міром” на основі історичної правди. Чи залишать узагалі російських письменників у програмі “Світової літератури” поки невідомо, адже щодо цього нині точаться дискусії. 

“Посилимо національно-патріотичне виховання і буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності. Щоб діти були свідомі того, що не можна чіпати, що несе для них небезпеку”, — розповів предстаник Міносвіти.

 

 

Читайте також

Війська рф знищили єдиний в Україні музей російського поета Єсеніна

Віднині без “Лебединого озера”. Національна опера України прибрала з репертуару всі російські вистави

З назви Одеського обласного драмтеатру приберуть слово “російський”