Протасів Яр: забудовник може звернутись до суду, щоб оскаржити рішення Київради

14 липня Київрада підтримала рішення щодо створення ландшафтного заказника на території Протасового Яру, однак стало відомо, що забудовник може оскаржити рішення у суді. 

Про це повідомила громадська діячка та депутатка Київради Ксенія Семенова. Вона оприлюднила відео, у якому йдеться про нібито “незаконність” такого рішення.

“Чи буде правильним ось це рішення з боку громадської організації змушувати, скажемо, ту саму Київраду створювати якісь рішення, які потім потрібно буде оскаржувати у судах. Я вважаю це не зовсім правильним, не зовсім конструктивним”, – зазначає жінка в ролику.

 

Варто зазначити, що у 2007 році Київська міська рада видала дозвіл на забудову ділянки Протасового Яру для дніпровського забудовника ТОВ “Дайтона Груп”. Договір був чинним до 2017 року без продовження, однак, попри супротив громади, компанія не відмовилась від наміру забудувати цю територію. 

У вересні 2019 року окружний суд видав знову дозвіл на будівництво. На ділянці за вулицею Миколи Амосова “Дайтона груп” мала побудувати багатофункціональний комплекс Tourbillon. Вже в грудні того ж року Київрада та активісти оскаржили рішення. 

У 2020 році Протасовому Яру повернули статус зеленої зони, однак окружний суд визнав це рішення протиправним. У червні 2021 року Київрада знову звернулася до суду, аби оскаржити рішення Окружного адміністративного суду міста Києва щодо дозволу на забудову. 

ГО “Захистимо Протасів Яр” з Романом Ратушним відстоювали рішення про повернення території статусу зеленої зони протягом кількох років. Фото: ГО “Захистимо Протасів Яр”

Зрештою у січні 2022 року Господарська палата Верховного суду постановила, що дія договору оренди землі, за якою компанія мала забезпечити там будівництво, експлуатацію та обслуговування комплексу, завершилася у 2017 році і не може бути продовжена, адже не відповідає інтересам громади. 

Справа стала медійною і набула широкого розголосу завдяки ГО “Збережемо Протасів Яр” на чолі з Романом Ратушним. Активісти брали участь у всіх судових процесах. 

Нині ж за територією закріпили статус ландшафтного заказника та скасували усі незаконні зміни в Генплані.

 

 

Читайте також

Екопарк “Осокорки” знову хочуть знищити: на нібито замінованій території помітили будтехніку

“Протасів Яр” врятували від забудови. Київрада підтримала створення ландшафтного заказника

Чотири одеських готелі, які належали росіянам, передали в управління державі