Простояла недовго: у Києві невідомі знищили мініатюру будинку Крістера

/ Події /

Скульптура була розташована біля кінотеатру ім. Т. Г. Шевченка.

Копію будинку знаменитого садовода Вільгельма Крістера зруйнували невідомі. Про це повідомляє український києвознавець Кирило Степанець.

Такий вигляд мала мініскульптура до її руйнування. Фото: kmr.gov.ua

Такий вигляд має скульптура нині. Фото: Кирило Степанець

Мініатюрний макет будинку Крістера встановили наприкінці грудня 2021 року. Її відтворив Василь Маркуш, який раніше створював подібну скульптуру для Софійського собору. Реалізували ініціативу за рахунок громадського бюджету.

Мініатюра будинку Крістера зблизька. Фото: Даша Гришина

Будинок Крістера — маєток київського підприємця Вільгельма Крістера, що має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Його звели у 1880 році. Двоповерхова будівля була виконана повністю з дерева з елементами неокласицизму в оздобленні фасадів. Головний вхід – прикрашали різьблені колони, на які спирався трикутний фронтон.

Такий вигляд мав будинок Крістера до остаточного демонтажу. Фото: ЖЖ serj-32

У радянські часи будинок використовували як технікум, потім — як адміністративні приміщення Інституту хлору, за деякий час там облаштували склад отрутохімікатів. З 1960-х років споруда належала Інституту харчової хімії і технологій. Через брак відповідних умов утримання, вчасних ремонтних робіт та невизначеність статусу будинку як пам’ятки він став непридатним для експлуатації.

У грудні 2011 року приміщення розібрали для проведення реставраційних робіт, проте через брак коштів їх так і не здійснили.

 

Читайте також

В Японії відкриють парк розваг за мотивами аніме Хаяо Міядзакі – відео

Як зробити кожен куточок дому комфортним? Нова книга з порадами від ArtHuss

Кількадесят українських проєктів претендують на міжнародну архітектурну премію