Прокуратура вимагає власника укласти охоронний договір на особняк Баккалинського

Київська міська прокуратура у судовому порядку зобов’язала власника об’єкта культурної спадщини укласти охоронний договір на особняк Баккалинського.

«Особняк Баккалинського» по вул. Іллєнка, 30 у Шевченківському районі столиці зведено у 1897-1919 роках в стилі історизм із рисами неоренесансу, модерну та еклектики з елементами архітектури відродження, а також цегляного стилю.

Він є цінним зразком житлової забудови Лук’янівки початку XX століття, що зберіг оригінальне архітектурне оздоблення фасаду, історичні нашарування, не зазнав змін об’ємно-просторової структури. Прокуратура зазначає, що особняк є останнім збереженим зразком одноповерхової житлової забудови колишньої Великої Дорогожицької вулиці (нині вул. Юрія Іллєнка).

3D-модель будинку. Джерело: Мапа Реновації

Разом з тим, комерційна структура, яка є власником особняка, майже два роки ухилялася від укладення охоронного договору на об’єкт культурної спадщини, що ставить під загрозу його збереження.

Київський окружний адміністративний суд погодився з доводами прокурора та задовольнив позов зобов’язавши власника об’єкта культурної спадщини укласти охоронний договір.

 

 

Читайте також:

У Києві повернули памʼятку архітектури у власність громади

У відреставрованій історичній пам’ятці на Львівщині облаштували хостел

Купʼянський краєзнавчий музей. Втрачена памʼятка