Проєкт відновлення простору навколо Будинку культури в Охтирці від студенток-урбаністок: візуалізації

Студентки-урбаністки Даша Вареньє та Даша Коваль розробили найкращий проєкт відновлення громадського простору в Охтирці в рамках освітнього курсу "Урбаністика".

Про це повідомляє громадська організація STEM is FEM.

Проєкт дівчат “Поміст” став найкращим серед пропозицій відбудови для зруйнованих війною локацій у трьох українських містах. Всі роботи були створені учасницями освітнього курсу “Урбаністика” віком від 15 до 22 років.

Візуалізація: Проєкт “Поміст”

Даша Вареньє та Даша Коваль пропонують реорганізувати територію навколо Охтирського будинку культури так, аби там можна було проводити різноманітні заходи — ярмарки, стендап-виступи та кіновечори.

Візуалізація: Проєкт “Поміст”

Окрім просторів для заходів, дівчата спланували також зону відпочинку, дитячий майданчик, а також місце для кафе.

Візуалізація: Проєкт “Поміст”

Під час дослідження території авторки “Помосту” з’ясували, що територією користуватимуться переважно пішоходи та велосипедисти. Тому дівчата пропонують зменшити кількість автівок на локації та створити велопаркувальну зону.

Візуалізація: Проєкт “Поміст”

Даші Вареньє 19 років. Дівчина вивчає урбаністику та міське планування в КНУ ім. Шевченка. З осені минулого року дівчина взяла академічну відпустку та поки є вільною студенткою Карлового уніврситету у Празі, де зараз проживає.

Даші Коваль теж 19, вона живе в рідному Харкові і вивчає архітектуру та містобудування. Дівчина впевнена, що урбаністикою не можна не цікавитись — адже це те, що дійсно стосується всіх громадян. Найцікавішим у цій сфері Даша вважає можливість створювати нові сенси для суспільства завдяки навколишньому середовищу.

Фото: STEM is FEM

Проєкт освітній курс “Урбаністика” втілюється в межах програми “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціально ївідповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом(IRI) та Zinc Network.

Про роботи інших учасників курсу ми писали тут.

 

 

 

Читайте також:

Інклюзія та пам’ять: як молодь пропонує відбудовувати українські міста

Енергоефективний комплекс з житлом та офісами в китайському Нанкін від UNStudio

В Лондоні зведуть багатоповерхівку тільки для жінок