Проєкт реставрації Андріївської церкви номінували на Public Choice Award 2022

У межах міжнародної премії European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2022 український проєкт може здобути вже другу перемогу, цього разу - за вибором публіки.

Це другий етап конкурсу, у якому беруть участь лише переможці European Heritage Awards/Europa Nostra Awards.

Серед 30 номінантів – проєкт реставрації Андріївської церкви, який напередодні журі визнало кращим у категорії “Охорона культурної спадщини та її адаптивне повторне використання”, повідомляє Перший заступник генерального директора Національного заповідника “Софія Київська”.

Переможця Public Choice Award 2022 будуть визначати за кількістю голосів. Долучитись до голосування можуть усі охочі. Для цього потрібно: 

  1. перейти за посиланням;
  2. визначити своїх фаворитів і проголосувати за три проєкти: перший голос дає 3 бали, другий — 2, третій — 1;
  3. підтвердити свій вибір, натиснувши на електронний лист, який ви отримаєте (він може прийти у папку “Спам”).

Голосування триватиме до 11 вересня. Переможця нагородять 26 вересня у Празі на урочистій церемонії – він отримає грошовий приз у розмірі 10 000 євро та кубок.

Проєкт реставрації Андріївської церкви переміг на European Heritage Awards

Варто зазначити, що Андріївська церква, розташована в історичному центрі столиці, була зведена у другій половині XVIII століття за проєктом  Ф. Б. Растреллі.

Після капітальної реставрації, яку ініціював Національний заповідник “Софія Київська”, Андріївська церква функціонує як музей, тут проводять богослужіння, науково-просвітницькі заходи та концерти камерної музики. Відновлення архітектурної пам’ятки тривало 12 років – з 2008 до 2020.

 

 

Читайте також

Два українських проєкти здобули перемогу на Restaurant & Bar Design Awards 2022

На Черкащині власними силами відновлюють палац графа Шувалова

Створена штучним інтелектом картина виграла у мистецькому конкурсі