Проєкт кінопавільйону в Ісландії від Balbek Bureau посів третє місце на конкурсі Buildner

Студія Balbek Bureau взяла участь у Міжнародному конкурсі Iceland Movie Pavilion від Buildner з двома проєктами. Проєкт під назвою "Прихований рай" посів третє місце, а проєкт "Занурення" відзначили почесною згадкою.

На сторінці Balbek Bureau повідомляється, що команда студії розділилася на дві групи для створення двох концепцій.

Кінопавільйон задумувався у печерному регіоні Grjótagjá біля озера Mývatn на півночі Ісландії. Печери регіону розташовані на тектонічному розломі між Європопю та Америкою. Вони стали місцем зйомок «Гри престолів» у сцені, де Джон Сноу та Ігрітт вперше покохали одне одного.

Головною задачею для архітекторів було передати особливості характеру та історії ісландського кінематографу в невеличкому кінотеатрі на 50 осіб, та не порушити природній ландшафт.

“Занурення”

В проєкті “Занурення”(Immersion) від групи архітекторів зі Славою Бальбеком, Альоною Тригуб та Наталією Стуконог зібраний павільйон з трьох об’ємів, які представляють три різні функції. Кінотеатр і кафе занурені в землю, а верхня частина із пласких камʼяних брил зливається із землею.

Зображення: Balbek Bureau

Відвідувачів зустрічає просторе фойє, де представлена виставка, присвячена історії ісландського кіно. Перше, що бачать гості, це експонати розміщені за скляними стінами. Навпроти входу розміщений гардероб, сувенірна крамниця та зона для персоналу.

Зображення: Balbek Bureau

Будівля розроблялася з мінімальним впливом на навколишнє середовище – всі використані матеріали мають місцеве походження. Кінопавільйон буквально занурює відвідувачів у місцевий ґрунт, оскільки стоїть на голій землі, камінні та моху.

Зображення: Balbek Bureau

“Прихований рай”

Друга група в особах Слави Бальбека та Вікторії Савченко створили проєкт “Прихований рай”(Hidden Heaven). Він має просту прямокутну форму, розділену на два блоки. На розрізі видно жорсткий зовнішній шар бетону, який плавно занурюється в землю.

Зображення: Balbek Breau

Один із занурених кінців будівлі вміщає кінозал з проєкційною кімнатою, а в іншому куті розміститься кухня кафе та технічні приміщення. Дах будівлі має кроквяну конструкцію вкриту природним газоном.

Зображення: Balbek Breau

“Hidden Haven” спирається на тему людської ізоляції та самотності, пошуку комфорту і тепла – тему, яка часто присутня у кіно. Павільйон задуманий як безпечний притулок (подібний до сусідніх печер), як надійна споруда посеред суворого ландшафту і, перш за все, як гостинне місце, де кінематографісти діляться спільними історіями”, – зазначили у журі конкурсу Iceland Movie Pavilion.

Зображення: Balbek Breau

Переможцем конкурсу став проєкт “Slow Field” від американських архітекторів Чайни Кар та Дарона Рісго.

 

 

Читайте також:

Проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави від ZIKZAK Architects

“Позачасовий проєкт”: архітектори спроєктуали сучасний будинок в історичному центрі бельгійського Мехелена

Віддзеркалення блискучих вод Босфору: в Стамбулі відкрився Музей сучасного мистецтва