Продали понад 3 кілометри тканини: український варіант тартану набрав шаленої популярності

/ Події /

Фахівці текстильної справи Great Scot створили новий дизайн тартану з назвою Ukraine Forever, аби підтримати постраждалих унаслідок війни.

За кілька тижнів компанія пришвидшила виробництво тканини через високий попит, пише видання France 24. 

У представництві Great Scot зазначають, що прагнули винайти “емоційний” дизайн, який міг би демонструвати “союз і непокору” – тому розробили тартан у кольорах українського стяга.

“Ми побачили, що відбувається в новинах, і, як більшість людей, були вражені. Тоді ми подумали, що можна зробити, щоб зібрати гроші і віддати їх на благодійність. Так з’явилася ідея створити тартан”, – розповів керівник відділу операцій Great Scot Патрік Льютас.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Great Scot (Scotland) Ltd (@greatscotscotland)

Нині відомо, що для виготовлення популярного тартану Great Scot використала понад 3,2 кілометри цієї тканини.

Найбільшим попитом український варіант користується у покупців зі Сполучених Штатів, а також представників української діаспори. 

Частину отриманих коштів від продажу компанія перераховує на підтримку людей, що постраждали внаслідок війни. Кінцева мета ініціаторів – зібрати 50 000 фунтів стерлінгів.

Виробництво українського тартану на одній із місцевих фабрик. Фото: Andy Buchanan Digital/AFP

Варто зазначити, що тартан – традиційний шотландський орнамент, який складається з горизонтальних і вертикальних ліній різної ширини.

Існує багато варіацій його дизайну в червоних, синіх, зелених і чорних кольорах, однак присвячений Україні синьо-жовтий тартан зареєстрували вперше.

 

 

 

Читайте також

Набережну у Василькові назвали на честь Бориса Джонсона

Деніел Редкліфф відкрив продаж мантій із Гоґвортсу, аби підтримати Україну

В Україні збільшили штрафи за нецензурну лайку в громадських місцях