Президент ветував законопроєкт про е-декларування

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на законопроєкт про відновлення декларування, в якому не передбачений публічний доступ до реєстру декларацій.

Про це президент повідомив у своєму відеозверненні.

“Вранці надійшов із Верховної Ради України закон, який зберігав обмеження щодо електронного декларування. Обмеження неприйнятні. Декларації мають бути відкритими. Одразу. Не через рік. Уже зараз реєстр треба відкривати. Власне, із цією головною правкою закон має бути проголосований. Бажано швидко”, — зазначив глава держави.

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, електронні декларування були призупиненні в цілях безпеки.

Посли країн G7 та ЄС виступали за відновлення декларувань як одну з умов боротьби із корупцією.

5 вересня Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт №9534 про повернення е-декларування, однак правка про публічне відкриття реєстрів не набрало необхідну кількість голосів серед депутатів.

Після чого на сайті президента з’явилася петиція з вимогою ветувати законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту для відновлення публічного доступу до реєстру декларацій. Звернення за день набрало необхідну кількість підписів.

 

 

Читайте також:

“Шлях до деокупації”. Зеленський підписав закон про зміни адміністративно-територіального устрою Криму

Володимир Зеленський ветував закон про виділення 573 млн гривень на музей Голодомору

Зеленський запропонував створити Кремнієву долину в Криму