Представники ЮНЕСКО оцінюють наслідки ракетних обстрілів в Одесі

Представники ЮНЕСКО прибули в Одесу та оцінюють наслідки ракетних обстрілів по місту з 19 по 23 липня. Тим часом в музеях міста законсервували вікна.

Про це повідомляє голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

“Будуть працювати в Одесі чотири дні. Фіксуватимуть та документуватимуть наслідки атак російських терористів. Зі свого боку будемо всіляко допомагати роботі спеціалістів. Нам дуже важливо донести до всього світу інформацію про всі ті жахіття, що зробила рф в Одесі”, – зазначає він.

Нагадаємо, внаслідок масованих ракетних обстрілів в Одесі постраждали 28 памʼяток архітектури.

Фото: Одеська міська рада

Наразі ж, як повідомляє депутатка Одеської міськради Олександра Ковальчук, в Одеському літературному музеї, Будинку вчених, Морському музеї законсервували вікна.

“Поремонтували розбиті вікна в Археологічному музеї та в Краєзнавчому. У Краєзначому посилили щити на фасадних вікнах та поставили захисні конструкції на вітражі. Всі стабілізаційні роботи виконуються за фінансування ALIPH Foundation”, – пише вона на своїй сторінці у Фейсбук.

Депутатка розповідає, що наразі здійснений перший етап “стабілізації”, який допоможе запобігти подальшій руйнації.

Фото: Олександра Ковальчук

“Наступний етап – дослідження. Тут відповідні експерти мають дослідити стан пам’яток після впливу вибухової хвилі. Зазвичай, це руйнації які ми не можемо побачити очима. Фінансування таких досліджень для найбільш уражених будівель попередньо погоджене”, – зазначає пані Олександра.

Після отримання висновків можливо розпочати виконання рекомендацій, за умови, що для цього не буде необхідна проєктно-кошторисна документація. Після цього в довгостроковій перспективі можна проводити реставрацію.

Своєю чергою, команда Museum for Change, UNESCO та World Monuments Fund обговорюють превентивні заходи для збереження пам’яток під час наступних атак.

 

 

Читайте також:

Внаслідок ракетного обстрілу Одеси зруйновані унікальні вітражі в Будинку вчених

Внаслідок ракетного обстрілу в Одесі пошкоджено 29 памʼяток архітектури

Внаслідок ракетного обстрілу Одеси постраждала будівля консульства Китаю