Постійно з теплом і гарячою водою: мешканці багатоповерхівки в Києві встановили на сонячні панелі

/ Технології /

У літній період панелі будуть забезпечувати роботу ліфтів.

Про це йдеться на сайті КМДА.

Мешканці київського житлового будинку – ОСББ «Художник» – встановили сонячні панелі на даху споруди. Вони забезпечують роботу індивідуального теплового пункту під час вимкнень електроенергії. Тому люди лишаються з теплом і гарячою водою. 

У багатоповерхівці на вулиці Велика Васильківська виконали низку енергоефективних робіт у рамках міської програми «70/30%», що діє для будинків ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) та ЖБК (житлово-будівельний кооператив). За умовами програми 70% вартості робіт оплачує місто, а 30% – збирають та інвестують мешканці.

Фото: КМДА / Олексій Самсонов

Фото: КМДА / Олексій Самсонов

Фото: КМДА / Олексій Самсонов

«Мешканці будинку вже не вперше беруть участь у міській програмі співфінансування енергоефективних робіт «70/30%». Тут відремонтували індивідуальний тепловий пункт, встановили енергозберігаючі вікна та двері в місцях загального користування, утеплили фасад, встановили три гібридні інвертори по 10 кВт і 30 кВт батарею. І це обладнання може заряджатись або від мережі, або від сонячних панелей, що встановлені на даху.

Від батарей автономно може повністю працювати ІТП (до 48 годин), а з освітленням МЗК і зовнішнім – на батареях це все може працювати добу. Загальна вартість виконаних робіт – 2,5 млн грн», – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За словами представника правління ОСББ Дениса Скоренка, система дозволяє вручну підключати і відключати ліфти до батареї, тому влітку вони планують забезпечувати роботу ліфтів за допомогою сонячної енергії. 

 

 

Читайте також

В Амстердамі встановлюють лавки з переробленого пластику, створені завдяки 3D-друку

Поліцейський за допомогою дефібрилятора врятував пасажира столичного метро

Кияни вимагають зберегти від генделів і парковок парк «Наталка» на Оболоні