Попри війну на Венеційській бієнале презентують Український павільйон

/ Події /

Цьогоріч на міжнародній 59-й Венеційській бієнале українська команда відкриває Український павільйон із мистецьким проєктом під назвою “Фонтан виснаження. Висока вода”.

Його попередня презентація у форматі пресконференції відбулась на офіційній сторінці Ukrainian Pavilion in Venice.

“Фонтан виснаження. Висока вода” є втіленням ідеї художника Павла Макова, яка з’явилася ще у 1995 році. Композиція складається із 12-ярусної піраміди з мідних воронок, що вмонтовані у стіну та виконують роль фонтану. 

Конструкція змонтована таким чином, що на нижні рівні просто не вистачає води. Таким чином експозиція відтворює реалії сьогодення, де виснаження відбувається у всіх сферах життя. 

Fountain of Exhaustion. Acqua Аlta by Pavlo Makov

Проєкт “Фонтан виснаження. Висока вода”. Фото: Павло Маков

Проєкт  “Фонтан виснаження. Висока вода” представили її автор – художник Павло Маков, куратор українського павільйону Борис Філоненко, співзасновниці галереї The Naked Room та кураторки проєкту Лізавета Герман та Марія Ланько, керівник Українського мистецького фонду екстреної допомоги Ілля Заболотний та заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

Portrait, from left to right, of Borys Filonenko, Lizaveta German, Maria Lanko, and Pavlo Makov presenting the project of the pavilion of Ukraine for the 59th Venice Biennale, 2022. Courtesy of Katya Pavlevych.

Куратори проєкту на презентації експозиції в The Naked Room, Київ. Фото: artsy.net

Як зазначила Лізавета Герман, участь України в цьогорічному бієнале означає віру в майбутнє країни, спроможність творити майбутнє тут і зараз, попри війну.

“Ми щиро віримо, що треба будувати майбутнє зараз, а не чекати на закінчення війни. Ми мусимо залучати всі наші сили та інвестиції у те, щоб якнайшвидше наближувати мирне майбутнє. Тому павільйон, культура та те, що ми тут робимо, є важливим до цього кроком”, – стверджує вона.

Автор “Фонтан виснаження. Висока вода” підкреслив, попри те, що Венеційська бієнале є місцем зустрічі різних культур, вона не може об’єднати наразі українську й російську. 

Експозиція “Фонтан виснаження. Висока вода”, що проходила у PinchukArtCentre. Фото: Максим Білоусов

Єдиний діалог, який є можливим з росією з 2014 року, відбувається на фронті… На жаль, російська культура зараз приходить в Україну у вигляді ракет. Ми фактично зараз рятуємо нашу культуру від тотальної руйнації”, – зазначив митець.

Варто зазначити, що український павільйон у Венеції відкриється для загалу 23 квітня та проходитиме до 27 листопада. Окрім “Фонтану виснаження”, на виставці щомісяця будуть презентувати сучасні роботи українських митців, які показують реалії війни в Україні.

 

 

Читайте також

У Вікіпедії на 25 мовах з’явилася розлога стаття про рашизм

“Напрацювання дизайн-маніфесту вже є”: Норман Фостер почав розробляти план реконструкції Харкова

У Чехії міст біля посольства рф назвали на честь українського сапера Віталія Скакуна