Про це повідомив речник UNESCO для AFP.
“Це остання інформація, якою ми володіємо, однак вона не є вичерпною, оскільки наші експерти продовжують перевіряти низку повідомлень, поданих українською владою”, – заявили в організації.
According to UNESCO, at least 53 historical and religious sites have been damaged since Russia’s invasion of Ukraine. These include religious buildings, historical sites, museums and monuments. Buildings in Kharkiv suffered the most from the shelling.#StopRussia #StandWithUkraine pic.twitter.com/0t0YIjRcnA
— DEFENSE EXPRESS (@DEFENSEEXPRESS) April 3, 2022
За словами представника інституції, в Україні зазнали руйнації 29 релігійних об’єктів, 16 історичних будівель, чотири музеї та чотири пам’ятники. Найбільше пошкоджень зазнала культурна спадщина у Харківській, Київській та Чернігівській областях.
Утім, у списку немає інформації щодо захопленого Херсона та Маріуполя, який тривалий час знаходиться в російській облозі.
Для оцінки нанесених росією збитків UNESCO використала супутникові знімки та звіти зі свідченнями очевидців.

Одна із тисячі зруйнованих будівель Харкова. Фото: Magnum
Нагадаємо, що напередодні Мінкульт закликав UNESCO позбавити росію повноважень члена організації, зокрема, через те, що її 45-у сесію мали провести на території країни-окупантки.
Також міський голова Одеси Геннадій Труханов закликав міністерства культури та закордонних справ України прискорити формування заявки на вступ до ЮНЕСКО. Він вважає, що це дозволить отримати міцні охоронні гарантії, які можуть захистити унікальну архітектуру міста від можливих російських атак.
На головній – Український військовослужбовець фотографує пошкоджену церкву після обстрілу в житловому районі Маріуполя, Україна, 10 березня. Фото: Євген Малолетка/Associated Press.
Читайте також
В Ірпені під обстрілами окупантів актор врятував понад півтори сотні домашніх тварин
Головна ландшафтна дизайнерка Маріуполя працюватиме над озелененням найстарішого парку України
На Сумщині уже розпочали процес відбудови зруйнованих міст та сіл