Помер легендарний Тьєррі Мюглер. Чому зірки шаленіють від робіт французького кутюр’є

/ Дизайн /

Всесвітньо відомий дизайнер пішов із життя у віці 73 років.

“Із величезною скорботою повідомляємо про смерть Манфреда Тьєррі Мюглера в неділю, 23 січня 2022 року”, – йдеться на сторінці модельєра у Facebook.

Тьєррі Мюглер. Фото: @D.Issermann

У 1973 році Тьєррі Мюглер створив свою першу колекцію жіночого одягу під назвою Café de Paris, а у 1978 відкрив у Парижі свій перший бутик. Дизайнер прославився завдяки новому баченню моди – екстравагантної, сексуальної і зухвалої. 

Показ Мюглера у 1984 року. Фото: buro247
Показ Мюглера у 1984 року. Фото: buro247

Своїм натхненням він називав вбрання золотої доби Голлівуду і стиль 50-60-х років ХХ століття. Мюглер додав риси гротеску до діоровського «нью луку» й образів легендарних кінодів і приправив елементами футуризму та вибуховою дозою сексуальності. Окрім того, Мюглер часто надихався тематикою ЛГБТ+-спільноти. Ще у 80-х роках він був одним із перших, хто запрошував трансгендерних моделей на свої покази. 

Одні із перших робіт Мюглера. Фото: nothingtowear.com.

Ключовим образом кутюр’є була владна, але кокетлива амазонка, а його улюбленим силуетом – перевернутий трикутник із широкими гострими плечима і чітко окресленою формою пісочного годинника. 

Лінда Євангеліста в шоу Pret-a-porter весна-літо 1989 Фото: Vida Press

Хоча легендарний кутюр’є пішов із моди в 2002 році, він залишився значною фігурою в індустрії, а його ранні проєкти мають неабияку популярність серед зірок, зокрема, Мюглер одягав Шерон Стоун, Бейонсе, Леді Гагу, Джорджа Майкла і Девіда Бові. Останній був настільки вражений роботами дизайнера, що замовив у нього костюм на своє весілля із супермоделлю Іман.

Бейонсе в наряді Мюглера у концертному турі I am… Tour, 2009. Фото: Vida Press

 

Знаменитий корсет, на який Мюглера надихнув корпус мотоцикла Harvey Davidson. Фото: Vida Press

Останнім часом нерідко у вбраннях Мюглера помічали Кім Кардаш’ян. Вона регулярно з’являлась у них на вечорах Met Gala. Найобговорюванішим образом зірки називають латексну сукню з кристалами у формі крапель на Met Gala 2019.

Кім Кардаш’ян в сукні Мюглера на MET GALA 2019. Фото: Vida Press

Знаковим проєктом модельєра було оновлення у 2009 році класичного французького кабаре. Видовищна шоу-програма під назвою Les Mugler Follies («Безумства Мюглера»), в якій він виступив як дизайнер костюмів, сценограф і режисер, досі має успіх у Парижі та складає серйозну конкуренцію навіть знаменитому «Мулен Руж».

Вбрання для кабаре Mugler Follies, 2013. Фото: Mugler Follies press photo

Мюглер на виставці Thierry Mugler, Couturrisime, 2021. Фото: fashionmagazine.it/

Восени 2021 року Мюглер з’явився на масштабній виставці Thierry Mugler, Couturrisime, що відбувалась у Парижі. Там представили найбільш відомі вбрання митця, а його численні друзі відвідали захід у сукнях дизайнера.

 

Читайте також

Transient Ring. Артефакт бетонной империи от Studio Renn

Ар-деко, Париж, mon amour – шоу-рум модного дома Paul Poiret

Лиза Волосовская. Interpretation of reality