Полум’я знищило частину київської історичної будівлі, зведеної на початку ХІХ століття

За попередньою інформацією, пожежа виникла на другому поверсі аварійного двоповерхового будинку. 

У Києві на вулиці Боричів Тік, 27, загорілась історична будівля. Вогонь поширився на площі близько 100 квадратних метрів. Про це повідомляють у Головному управлінні ДСНС у місті Київ.

Пожежа знищила значну частину другого поверху та покрівлю будинку. Нині на місці працюють пожежники. Гасять вогонь лише ззовні, оскільки існує загроза обвалу конструкцій. Загиблих та постраждалих не виявили.

 

На місці працює 3 одиниці основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки, а також 13 людей особового складу ДСНС. Фото: ГУ ДСНС у місті Київ
На місці працює 3 одиниці основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки, а також 13 людей особового складу ДСНС. Фото: ГУ ДСНС у місті Київ

Будівлю на вулиці Боричів тік звели на початку XIX століття. Це типовий зразок забудови Подолу після пожежі у 1811 році.

“Таких будинків лишилося дуже мало. І тому кожен зразок такої архітектури становить інтерес. Таких балкончиків майже немає в Києві”, – зазначає керівниця Центру урбаністичних студій НаУ “Києво-Могилянська академія” Владислава Осьмак.

У 2003 році міськрада столиці віддала цю ділянку під приватизацію для Ольги Калетник із формулюванням “для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд”.

Пізніше вона продала її ТОВ “Еф Ай Ем Елітстрой” – товариству, бенефіціарами якого є ексдепутатка, мільйонерка Оксана Калетник (сестра Ольги) та один із найбагатших людей України (за рейтингами кількох видань) Вадим Єрмолаєв.

Реставрацією будівлі тривалий час ніхто не займався, тому вона перебувала в аварійному стані. Відомо, що сама споруда офіційно не входила до списку пам’яток.

 

Читайте також

У Києві компанія хоче приватизувати нерухомість навколо меморіалу Батьківщина-Мати

Власник будинку збудував паркан вглиб річки на Вінниччині

Ботанічний сад Фоміна перебуває в жахливому стані: урбаністи б’ють на сполох – фото