Полтавська міськрада планує виділити 6 млн гривень на консервацію Будинку дворянського зібрання

На сесії Полтавської міської ради планують виділити 6 млн гривень на завершення консервації Будинку дворянського зібрання.

Про це повідомляє інтернет-видання Полтавщина.

На сесії міської ради, яка запланована на 21 квітня, мають розглянути фінансування робіт задля збереження пам’ятки архітектури на вул. Соборності, 31 на суму 6 млн гривень.

За ці гроші мають завершити консерваційні роботи у памʼятці архітектури національного значення “Будинок Полтавського дворянського зібрання”, де два роки тому сталася пожежа.

Фото: інтрнет-видання Полтавщина

Зокрема встановлять тимчасову покрівлю з металопрофілю на центральній частині будинку. Його дві бокові частини металопрофілем накрили майже 4 місяці тому. Зробили це, щоб будівля не руйнувалася від дощу та снігу.

Наступний етап робіт після завершення консервації — це реставрація архітектурної пам’ятки. Попередню вартість робіт з реставраціїоцінюють у 450 мільйонів гривень.

Фото: Відкриті джерела, Будинок дворянського зібрання до пожежі

Будинок дворянського зібрання зведений у 1810 році в стилі класицизму. До 2013 року в ньому був розташований кінотеатр імені Івана Котляревського. Також у грудні 2013 року депутати міськради ухвалили оренду для ТОВ «Старнайт» приміщень цієї архітектурної пам’ятки.

 

 

Читайте також:

У Полтаві “осучаснять” автовокзал, на фасаді якого раніше було радянське панно

У Полтаві намагаються вберегти від забудови історичний будинок Акіма Глейзера

“Тріщини та дороге опалення”. У Полтаві хочуть знести столітній будинок, архітектори – проти