Польські урбаністи запропонували озеленити площу Святого Петра

Польська команда дизайнерів Mossmoss пропонує зробити площу Святого Петра більш комфортною для туристів та озеленити її.

Про це повідомляє видання White MAD.

Команда Mossmoss попередньо підготувала проєкт озеленення окремих місць у Вроцлаві. Тепер урбаністи переосмислюють найпопулярніші туристичні місця світу і показують, який вигляд вони можуть мати в “зеленій версії”.

Зображення: Mossmoss, проєкт озеленення у Вроцлаві

Наступним поєктом стала Ватиканська площа Святого Петра, яка є прикладом міського “теплового острова”. Цим терміном називають місця зі значною різницею температур повітря між забудованою територією та заміською територією.

Острівці тепла утворюються за рахунок великої кількості штучних покриттів і малої частки зелених насаджень. Бетон, асфальт або бруківка поглинають більше сонячного світла, ніж відбивають, що підвищує температуру в безпосередній близькості.

Фото: Площа Святого Петра без озеленення

“Звісно, ​​на площі Святого Петра, де відбуваються важливі свята, неможливо покрити всю ділянку рослинністю. Тим не менш, необхідно надати туристам простір, де вони зможуть вільно відпочити і сховатися від палючого сонця”, – пояснює команда Mossmoss.

Зображення: Mossmoss, проєкт озеленення площі Святого Петра

За підрахунками, камʼяна поверхня на площі може досягати 42 градусів Цельсія, а в затіненому місці біля дерева вона буде нижче на 15 градусів. Затінені місця на площі – це простори, які туристи обирають найбільш охоче.

Візуалізації, підготовлені Mossmoss, мають заохочувати дискусію про зміну клімату та інформувати людей про те, що ми можемо реагувати на зміну клімату, шукаючи простих рішень.

 

 

Читайте також:

У Львові замість металевої огорожі в деяких місцях висадять кущі

90% матеріалів для відбудови України можуть виробити українські компанії — дослідження

Португалія вийшла на показник використання відновлюваної енергії в 51%