Поляки почали відновлювати міжнародну євроколію, яка проходить через Львівщину

/ Події /

У Польщі стартувала реконструкція закинутої залізничної євроколії, яка сполучає Перемишль і Хирів, відома за назвою Лінія 102.

Зокрема, польська сторона вже розробила необхідну документацію та почала підготовчі роботи до капремонту ділянки від Перемишля до Нижанкович, довжиною у 7 кілометрів. Про це повідомив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко у коментарі виданню Твоє Місто. 

За його словами, проєкт відновлення євроколії в Україні передбачає відновлення лише вузької колії від Нижанкович до Хирова. Натомість широка колія Лінії 1-2 на Львівщині вже експлуатується. 

Цією колією свого часу користувались польські туристи, які їхали в Бєщадські гори. Зображення: Zaxid.net

Напередодні масштабного російського вторгнення українська сторона розглядала можливість відбудувати міжнародний залізничний маршрут до кінця 2022 року. Наразі вирішується питання фінансування цього проєкту.

“Наразі про суму і терміни говорити не можемо, але те, що ми її робитимемо – це точно. Для проведення реконструкції нам потрібна ПКД, виготовлення якої займе 2-3 місяці. Проте ми хочемо її відновити в умовах експлуатаційного утримання. Оскільки колія діюча, потрібно лише зробити вузьку колію. Це можна проводити через дефектні акти, і залізниця це може зробити. Для цього потрібні кошти або матеріали”, – пояснив Юрій Бучко.

Очікується, що проблему із фінансуванням вирішать у найближчі тижні. Як зазначив заступник голови Львівської ОВА, роботи з відновлення української частини колій розпочнуть у найкоротші терміни у разі часткового залучення інвестицій польської сторони.

Зараз колія закинута, однак використовують її невеликі ділянки для розваг туристів. Фото: Zaxid.net

Варто зазначити, що Лінію 102, яка сполучає два польські регіони через територію України, припинили експлуатувати ще в 1995 році. Раніше вона прямувала з Перемишля через пункт пропуску на кордоні Мальховіце – Нижанковичі до Хирова в Україні.

Про відновлення цього маршруту почали говорити у 2016 році. На ремонт ділянки протяжністю у 12 кілометрів з Перемишля до Нижанкович польська влада планувала виділити 40 мільйонів злотих. Тоді відновлення так і не відбулось через неготовність української сторони.

 

 

Читайте також

В Києві можуть заборонити використання піротехнічних засобів під час воєнного стану

Тайвань виділить $6 мільйонів на відбудову українських міст

російський павільйон на Венеційській бієнале можуть передати Україні