“Походження льоду”: проєкт виставкового центру в Ґренландії

На краю льдового фйорду Кангія у Ґренландії, який перебуває під захистом ЮНЕСКО, побудували виставковий центр Ilulissat Icefjord Center.

По це пише видання Archdaily.

Icefjord Centre побудований навколо трьох тем: “Життєвий цикл льоду”, “Багате життя біля Icefjord” і 2Зміна клімату”. Виставка починається в кінотеатрі Icefjord Centre, де демонструється короткий фільм про походження льоду. Фільм йде кожні 10 хвилин.

Фото: Adam Mørk

У кафе відвідувачі можуть взяти аудіогід, який містить інтерв’ю з місцевими жителями Ілуліссата, де вони розповідають про своє повсякденне життя та зміни клімату. Аудіогід можна слухати, пересуваючись між “призмами” виставки, які демонструють анімацію та ілюстрації снігу, льоду, айсбергів тощо.

Якщо відвідувачам потрібно трохи відпочити, вони можуть скористатися лавками, які розміщені по всій експозиції. Звідси вони можуть насолоджуватися краєвидом та історичною атмосферою.

Фото: Adam Mørk

Центр Icefjord також має власну “кімнату дослідників”. Ця кімната є інсталяцією сучасного мистецтва, яка містить звуки, які безпосередньо передаються з льоду на всіх дослідницьких станціях Ґренландії. Звуки, які трансформуються в кімнаті, сприймаються як прекрасна симфонія, так що відвідувачі можуть заплющити очі і мріяти, ніби вони вийшли на лід.

Фото: Adam Mørk

З кожного боку будівлі також є відкриті тераси, де відвідувачі можуть посидіти та насолодитися краєвидом або обговорити враження, які у них залишила виставка.

Саму споруду розробляла данська архітекторка Дорте Мандруп, яка намагалася не нашкодити вразливій флорі та фауні місцевості. Основа споруди дещо підвищена над рівнем землі, щоб не заважати рухові талих вод.

Фото: Adam Mørk

Форма споруди нагадує бумеранг, дах якого водночас слугує пішохідною доріжкою. На кожному кінці будівлі є криті місця, де можна заховатися, наприклад, від дощу.

 

 

Читайте також:

На півночі Канади побудують Центр спадщини інуїтів – корінного населення Північної Америки

Увіковічнення ландшафту. Готель-виноробня від OODA Architecture

В Утрехті зʼявиться “зелений” хмарочос від культового міланського архітектора Стефано Боері