Подружжя колекціонерів пожертвувало картину Марії Примаченко, аби допомогти ЗСУ

/ Події /

На аукціон виставлять картину "Квіти виросли біля 4-го блоку", написану Марією Примаченко у 1990 році. Отримані кошти з продажу передадуть на потреби української армії.

Про це повідомив Сергій Притула, засновник однойменної благодійної організації, що займається устаткуванням військових.

Його фонду картину з родинної колекції передало подружжя Дар’ї Добріян та Ігоря Пономарчука. Мистецтвознавці стверджують, що пішли на такий крок, оскільки були вражені подвигом пари, що під обстрілами винесла з палаючого музею цілу колекцію робіт видатної художниці. 

“Ігор і я були вражені подвигом тієї пари, що врятувала картини Марії Примаченко у Іванкові. Скільки таких подвигів щодня роблять наші люди! Тому родина Понамарчуків вирішила підтримати армію і віддати фонду Сергія Притули нашу роботу Примаченко”, – зазначила Дар’я Добріян. 

Дар’я Добріян у волонтерському штабі Сергія Притули з картиною “Квіти виросли біля 4-го блоку”. Фото: Maria Pysarenko

Як зазначив Сергій Притула, сім’я Примаченко відмовилась від роялті, тому абсолютно уся отримана від продажу сума піде на потреби армії.

Нині тривають перемовини з галеристами та українським аукціонним домом. Очікується, що найближчим часом картину виставлять на торги, які, до слова, будуть тривати близько 5 днів. 

Нагадаємо, що на початку війни унаслідок російських обстрілів згорів історико-краєзнавчий музей у селищі Іванків, що на Київщині, у якому зберігались картини відомої художниці Марії Примаченко.

Пізніше з’ясувалось, що картини врятовані завдяки охоронцеві цього закладу і його дружині.

 

 

Читайте також

Попри війну на Венеційській бієнале презентують Український павільйон

Пошуки розписів минулих епох під шарами радянської штукатурки – новий центр арттерапії у Львові

“Напрацювання дизайн-маніфесту вже є”: Норман Фостер почав розробляти план реконструкції Харкова