Зібрали добірку реакцій архітекторів та активістів на зухвалі дії стосовно об’єктів історичної спадщини:
“Коли у всьому світі є таке поняття, як право на місто, як історична спадщина, то напевно в Києві – цього поняття вже не існує”, – прокоментувала на своїй сторінці у Фейсбук архітекторка Анна Палеха.
“Містом керують люди, які не планують тут жити. До того ж — у них немає смаку, совісті та історичної тяглості. Закон для них не працює. Вони тут зароблять і переїдуть у Відень — одне з найкомфортніших міст світу. Або ще кудись, де історію бережуть і створюють умови для якісного життя людини”, – каже медіа-експерт Сергій Дідковський.
“Ми маємо прекрасне Місто, але ми його втрачаємо”, – вичерпно написав засновник Школи професійного девелопменту UrbanLand Ігор Райков.
“Забудовник не мав права проводити роботи на Ярославській, 13! Забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку на вул. Ярославській, 13, що підпадає під кримінально-правову кваліфікацію ст. 356 КК України – самоправство”, – додає активіст Дмитро Перов.
Іронічно, що прямо поряд з уже знесеною будівлею розміщений мурал з дитиною, яка тримає у руках намальований паспорт з написом “Я громадянин”.
“Це просто біль. На фоні муралу про громадянина – як плювок всім громадянам”, – коментують українці в соцмережах.
Читайте також:
“Нема доміка, нема проблеми”. На Подолі забудовник зніс 200-річну пам’ятку
В Одесі обвалилася частина фасаду памʼятки архітектури після нещодавнього ремонту
На території “Херсонеса Таврійського” окупанти зводять новий амфітеатр