Підрив Каховської ГЕС може залишити без питної води південні регіони України

Населення південних регіонів України і анексованого Криму зокрема може залишитись без питної води через руйнування Каховської гідроелектростанції. 

Про це заявляють голова офісу президента України Андрій Єрмак та керівник Миколаївської обласної адміністрації Віталій Кім.

«Це екоцид. Росіяни відповідатимуть за можливе позбавлення питної води людей на півдні Херсона та Криму, можливе знищення частини населених пунктів та біосфери. Також підрив Каховської ГЕС росіянами — це удар глобальної продовольчої безпеки, яку ворог хоче підірвати. Тому що ця катастрофа вплине на систему зрошення на півдні України», – написав Єрмак у серії постів у телеграмі. Він вважає, що російські сили зруйнували ГЕС, аби зупинити український контрнаступ.

Про можливі проблеми з водою в Криму також говорив призначений РФ голова «адміністрації» анексованої Нової Каховки Володимир Леонтьєв.

«Єдина загроза, що у нас на сьогоднішній момент будуть проблеми з постачанням води до Криму», – заявив Леонтьєв. Однак пізніше він «заспокоїв», що загрози зневоднення Північно-Кримського каналу немає, «а то кримчани захвилювалися».

Про ризик, що Північно-Кримський канал почне меліти внаслідок руйнування Каховської ГЕС, повідомив і так званий голова анексованого півострова Сергій Аксьонов. Водночас він намагається запевнити, що загроз немає і наразі питної води в Криму більш ніж достатньо».

Північно-Кримський канал. Фото: з відкритих джерел

Втім, загроза залишитись без питної води є в багатьох регіонах Півдня України. За даними, що наводить Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, обміління водосховища може призвести до відстуності водопостачання у 1 млн українців в таких містах як Марганець, Нікополь, Покров, Кривий Ріг та прилеглі території. Може розпочатися масовий мор риби і птахів, створить загрозу епідеміологічній ситуації у Черноморському регіоні.

Рівні використання Каховського водосховища

Також Україна може втратити 14% експортного потенціалу української пшениці через проблеми зі зрошенням у Запорізькій, Херсонській та Дніпропетровській областях.

Нагадаємо, зранку 6 червня окупанти підірвали Каховську ГЕС, вона повністю зруйнована та не підлягає відновленню. В десятках населених пунктів та частково в Херсоні проводять евакуацію населення.

 

 

Читайте також:

росіяни вивезли до Криму експонати заповідника “Камʼяна могила”

ЄС надасть Україні 50 млн євро на зведення тимчасових мостів

Окупанти розграбували музей-заповідник “Херсонес Таврійський” та вивезли візантійське золото