Під загрозою зникнення: українські пам’ятки потрапили до шортлісту найуразливіших культурних об’єктів Європи

Перелік склали у рамках 7 Most Endangered Programme, яка існує з 2013 року. Вона є частиною кампанії, яка націлена на збереження культурної спадщини Європи. Цьогоріч до шортлісту програми увійшли 12 об'єктів з 9 країн.

Зі списку оберуть 7 пам’яток, яким найбільше загрожує зникнення, та нададуть їм грант на відновлювальні роботи в розмірі 10 тисяч євро. Остаточні результати мають опублікувати навесні 2022 року.

Із українських пам’яток у переліку 7 Most Endangered Programme опинились скульптурні композиції Бучацької ратуші та палац князів Санґушків.

Одна зі скульптур Йоганна Пінзеля на ратуші в місті Буча у Тернопільській області. Загалом їх було 14, утім, деякі з фрагментів уже втрачені назавжди.                  Фото: facebook.com/awiswind

Руїни палацу Санґушків поблизу міста Ізяслав у Хмельницькій області. Його побудували у другій половині XVIII століття. Фото: uk.wikipedia.org

Повний список 

 1. Міст Зогу (Албанія)
 2. Монастир Реколе (Нівель, Бельгія)
 3. Середньовічне селище Доель (Бельгія)
 4. Місто-сад La Butte Rouge (неподалік від Парижу, Франція)
 5. Історичний центр міста Штольберг (Німеччина)
 6. Термальні «Бані Нептуна» (Румунія)
 7. Палац Орлеан-Бурбон біля Кадіса (Іспанія)
 8. Синагога в Іхарі / Церква святого Антонія (Іспанія)
 9. Промислова зона Левхольмен (Стокгольм, Швеція)
 10. Фортеця Кревекер (Гертоґенбос, Нідерланди)
 11. Скульптурні композиції Бучацької ратуші (Україна)
 12. Палац князів Санґушків (Україна)

Реалізовує 7 Most Endangered Programme організація Europa Nostra у партнерстві з Інститутом Європейського інвестиційного банку та за підтримки програми “Креативна Європа”.