Під давньоєгипетським храмом знайшли тунель до ймовірної гробниці Клеопатри

/ Світ /

В єгипетському місті Александрія під стародавнім храмом на глибині 18 м знайшли висічений в скелі тунель завдовжки 1 300 м. Археологи вважають, що він може вести до гробниці Клеопатри.

Як пише Daily Mail, тунель висотою 1,8 метра нагадує тунель Евпалінос на грецькому острові Самос, який вважається одним із найважливіших інженерних проєктів. 

Археологиня Кетлін Мартінес з Університету Сан-Домінго більше десяти років була переконана, що остання фараонка Єгипту Клеопатра та її коханець Марк Антоній були поховані в храмі. Вона впевнена, що тунель міг бути шляхом до цього відкриття.

За її словами, виявлення останків останнього фараона Єгипту стане “найважливішим відкриттям ХХІ століття”. До слова, храм Тапосіріса Магна називають “великою гробницею Осіріса”.

Це перший випадок, коли археолог знайшов тунелі, ходи під землею всередині огороджувальних стін храму, тому ми назавжди змінили те, що вони знають про архітектуру

Археологиня вважає, що після того, як Марк Антоній скоїв самогубство після поразки від Октавіана Августа, Клеопатра розробила детальний план, щоб їх обох поховали там.

“Вона хотіла бути похованою разом з ним, оскільки бажала відтворити легенду про Ісіду та Осіріса. Справжнє значення культу Осіріса полягає в тому, що він дарує безсмертя. Після їхньої смерті боги дозволять Клеопатрі жити з Антонієм в іншій формі існування, щоб вони мали вічне життя разом”.

Знайдений в давньоєгипетському храмі тунель. Фото: Ministru of Tourism and Antiquities

Команди, які працювали на місці, знайшли частину тунелю, що була занурена в Середземне море. Під грязьовим відкладенням також знайдено кілька гончарних посудин і прямокутний вапняковий блок.

Окрім того, Мартінес виявила кілька важливих артефактів у храмі, наприклад, монети із зображеннями та іменами цариці Клеопатри, Олександра Македонського та кілька обезголовлених скульптур і статуй богині Ісіди.

 

 

Читайте також

У середмісті Києва активісти виявили стародавні печери 

Пеніси персонажів сучасних картин виявилися більшими, ніж ренесансних

В Україні буде створено експертну групу з захисту, збереження та реставрації культурної спадщини