Петиція про відновлення деревʼяної садиби у Пущі-Водиці набрала необхідну кількість підписів

Петиція про відновлення та повернення в державну власність історичної садиби у Пущі Водиці набрала необхідні 6 тисяч голосів. 

Тепер петицію має розглянути Київська міська рада.

“Дача архітектора Брадтмана є унікальним зразком дерев’яного архітектурного мережива! Це одна з останніх Пущанських дач, яка зуміла пережити бої в передмістях Києва – лютого-березня 2022 року. Втім, постраждала вже в березні 2023 року від дій забудовника”, – зазначає в петиції активіст Дмитро Перов.

Міський департамент культурної спадщини неодноразово звертався з вимогою привести будинок у належний стан. Однак попередження органу було проігноровано.

Фото: ДСНС

Дерев’яна дача є памʼяткою архітектури місцевого значення, яку побудували на початку 20 століття за проєктом архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана. Садиба має стіни з бруса, різьблене оздоблення, цегляний цоколь і вежу зі шпилем.

Нагадаємо, наприкінці березня пам’ятка пережила вже другу пожежу. І активісти, і депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова тоді пов’язали займання з інтересами забудовника. Група компаній ZIM Capital Group планує звести поряд з “дачею на Юнкерова” житловий комплекс Hvoya.

 

Фото на головній: Vitaliy Samuylenko

 

 

Читайте також:

В Оболонському районі Києва у власника землі, де будують “Пуща Residence”, хочуть відсудити землю

Активісти закликають відновити історичну садибу в Пущі-Водиці — петиція

Наближення законодавства до європейського: яким буде Містобудівний кодекс України