Перші деталі реставрації Гостиного двору: оприлюднили дані дослідження

17 грудня громадська організація "Урбанина" спільно з Міністерством культури й інформаційної політики провели презентацію результатів семінару про майбутнє Гостиного двору.

Крім дослідження історичної будівлі та простору довкола неї, опитали містян – близько 1900 респондентів. Більшість з них вважає, що пам’ятку слід перетворити на мультифункціональний простір, і виступають проти того, аби на її місці створили торгово-розважальний центр чи віддали будівлю під офісні приміщення, зазначає куратор “Урбанини” Максим Головко.

Яким кияни хочуть бачити Гостиний двір. Дослідження ГО “Урбанина”. Зображення із відеопрезентації. Джерело: facebook.com/urbanyna
Що кияни не хочуть бачити в Гостиному дворі. Дослідження ГО “Урбанина”. Зображення із відеопрезентації. Джерело: facebook.com/urbanyna

Також він презентував перші результати семінару, в якому брали участь чотири мультидисциплінарні команди, до яких увійшли архітектори, історики, громадські активісти тощо. На їхній основі зробили початкову модель Гостиного двору для реставрації

На першому поверсі пропонують залишити відкрите подвір’я та перетворити його на активний простір, розмітити заклади харчування, кілька історико-туристичних центрів.

Модель першого поверху Гостиного двору. Зображення з відеопрезентації. Джерело: facebook.com/urbanyna

На другому поверсі облаштують інтерактивні дитячі студії, музейний простір, приміщення для театральної діяльності тощо.

Модель другого поверху Гостиного двору. Зображення з відеопрезентації. Джерело: facebook.com/urbanyna

Третій поверх залишиться для бібліотеки з читальнею та книгарнею, коворкінгу і зони для івентів, ресторану, фондів. Також його накриють дахом, щоб повернути пам’ятці історичний вигляд.

Модель третього поверху Гостиного двору. Зображення з відеопрезентації. Джерело: facebook.com/urbanyna

Модель даху Гостиного двору. Зображення з відеопрезентації. Джерело: facebook.com/urbanyna

Для підвальної частини Гостиного двору є два варіанти реставрації, зазначає Максим Головко. Можна повернути подвір’я з деревами, яке там було колись, або ж віддати територію для змінної виставки сучасного мистецтва. 

Модель підвалу Гостиного двору. Зображення із відеопрезентації. Джерело: facebook.com/urbanyna

За словами Максима Головка, дослідження та обговорення щодо реконструкції пам’ятки триватимуть і далі.