Пергамський музей у Берліні закрили на 14 років

/ Арт /

Один з найбільш відвідуваних музеїв Берліна закриють на реконструкцію до 2037 року. 

23 жовтня розпочались роботи з реконструкції, але один із головних експонатів — Пергамський вівтар — можна буде знову побачити у 2027 році, коли планується закінчити роботи у Північному крилі, пише DW.

Цілком оновлений простір і всю колекцію відкриють вже в 2037. На роботи виділили рекордні 1,5 млрд євро. Оскільки більшість експонатів масштабні та тендітні, вони залишаться на своїх місцях. На них встановлять спеціальні датчики, які попередять про перевищення рівня вібрації та інші небезпеки під час ремонту.

Фото: Juan Carlos Oller/Shutterstock.com

Під час робіт здійснять технічну модернізацію будівлі, включаючи встановлення сучасної системи кондиціювання для музейних приміщень, а також створять можливості для безбар’єрного доступу. Одночасно реалізують нову концепцію розміщення експонатів та оформлення експозиції. При цьому весь ансамбль Музейного острова, включеного до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, має бути з’єднаний під землею так званим археологічним променадом.

В останній день роботи 22 жовтня експозицію оглянули близько п’яти тисяч людей, які заздалегідь зарезервували вхідні квитки.

До повного закриття на ремонт кількість відвідувачів Пергамон-музею щорічно перевищувала мільйон людей.

 

 

Читайте також:

Студія Yakusha представила концепт музейного комплексу Марії Примаченко на виставці у Лондоні

Віддзеркалення блискучих вод Босфору: в Стамбулі відкрився Музей сучасного мистецтва

Музей Метрополітен поверне Індії 15 скульптур, викрадених торговцем артефактами