“Перемога має бути за Україною”. Адвокати щодо майбутнього справи про “скіфське золото” 

/ Арт /

Остаточний вирок суду очікують почути вже протягом 2023 року.

Про це розповідає Укрінформ із посиланням на ексклюзивний коментар нідерландських адвокатів із команди, що захищає інтереси України у справі про “скіфське золото” Герт-Яна ван ден Берга і Мартена Сандерса.

“Ми отримали висновок генерального радника Верховного суду Нідерландів, який надає незалежні юридичні висновки Верховному суду щодо питань у суперечці. Зазвичай установа дослухається до його порад. У 95% випадках Верховний суд ухвалює рішення відповідно до такої рецензії. Тож, це вже дуже позитивний сигнал, і ми сподіваємося, що остаточне рішення Верховного суду буде на користь України”, – зауважив Сандерс.

Фінальне рішення мають ухвалити 15 вересня 2023 року. Якщо воно буде позитивним для України, тоді скіфське золото повернуть до країни.

“Якщо воно буде на нашу користь, на користь України, тоді ми поїдемо до музею в Амстердамі і повідомимо, що настав час повертати скарби. У Нідерландах немає жодного іншого суду, який може оскаржити рішення Верховного суду. Тож це найвища судова інстанція, і якщо ми її виграємо, то справу закрито. Після цього скарби мають повернути Україні”, – пояснив він.

“Ми аплодуємо суду, за те, що йому вдалося розібратися в українському законодавстві про культурну спадщину. Суд підтвердив те, про що Україна заявляла з самого початку – музейні експонати належать державній частині Музейного фонду України і повинні розглядатися як невіддільна частина культурної ідентичності країни. Це право України, як суверенної держави, повернути свою культурну спадщину”, – акцентує адвокат.

Те, що скіфське золото мають повернути Україні, підтвердив Апеляційний суд Амстердама 26 жовтня 2021 року. Нині цінна колекція, орієнтовна вартість якої 10 млн євро, зберігається у музеї Алларда Пірсона.

 

 

Читайте також

Викрадене скіфське золото у Мелітополі таки було оригіналом – директорка місцевого краєзнавчого музею

В Ізюмі музейниця врятувала від окупантів 300-річне Євангеліє, видане Мазепою

“Це не робиться за один день”. Міністр культури про те, чому вчасно не вивезли скіфське золото