Пеніси персонажів сучасних картин виявилися більшими, ніж ренесансних

/ Арт /

Вчені з Туреччини та Великої Британії дослідили картини з зображеннями оголених чоловіків в період від XV до XXI століття.

Дослідження було опубліковано в медичному журналі BJU International 29 жовтня.

Аналіз продемонстрував, що протягом останніх шести століть розмір оголених чоловічих статевих органів поступово збільшувався і досяг свого піку в сучасному мистецтві. 

У Буенос-Айресі відкрилася виставка, де можна доторкнутися до грудей на картинах

Науковці шукали картини оголених чоловіків на різних сайтах, присвячених історії мистецтва. Вчені впорядкували роботи відповідно до століття, в якому вони були створені. Для розрахунків вони співвідносили довжину статевого члена до довжини вуха або довжину статевого члена до довжини носа.

Далі картини розподілили на три групи згідно з історичним розвитком мистецтва: Відродження (1400–1599; XV–XVI ст.), епоха бароко–рококо та імпресіонізму (1600–1899; XVII–XIX ст.) і сучасність (1900–2020 рр.; XX–XXI ст.).

Із 232 обраних картин 72 були виключені, оскільки вони зображували підлітків або ерегований пеніс. Результати продемонстрували, що розмір статевого орана поступово збільшувався протягом останніх 6 століть, і особливо це стало помітним після ХХ століття. 

Adam Miller “Hermaphroditus”, 2018. Фото: adammillerart.com

Дослідники пояснюють це тим, що сучасні соціокультурні фактори уявлення про чоловіче тіло суттєво змінилися. На думку вчених, це сталося через вплив на мистецтво медіа, соцмереж і порнографії, що віддзеркалюється на піднесенні до ідеалу великого та, часом, нереалістичного пеніса.

 

 

Читайте також

Протестувальники вилили на картину Ван Гога “Соняшники” томатний суп

Projector завдяки курсу “Київський модернізм” зібрав 114 тис. грн на відновлення культурних установ

Чернігівський комунальник облаштував галерею зі знайдених на смітнику картин