Парк Пушкіна пропонують перейменувати на честь Олександра Довженка – петиція

/ Урбаністика /

Також йдеться про демонтаж пам'ятника російському поету. 

Звернення зареєстрував Микола Євтушенко на сайті Київської міської ради. Він хоче знести скульптуру Пушкіна у однойменному парку, що розташований між проспектом Перемоги, кіностудією ім. Довженка та промисловою зоною по вулиці Дегтярівській.

“На сьогодні процес декомунізації є одним з основних завдань задля відокремлення української культури від мокшанської. Пропоную перейменувати парк в честь Олександра Довженка”, – йдеться у поясненні.

Станом на 31 серпня петиція набрала майже 1900 голосів із 6 тисяч необхідних.

Автори скульптури Олександр Ковальов та архітектор Василь Гнєздилов. Статуя, яку було встановлено 1962 року біля входу в парк, заввишки 3,5 метри. На її постаменті вирізьблено напис “Пушкіну — український народ”. 

До слова, у липні директора департаменту міського благоустрою КМДА Тимур Ткаченко повідомляв, що пам’ятник Пушкіну, розташований в однойменному парку, готують до демонтажу разом із кількома десятками об’єктів періоду радянщини. Посадовець послався на відповідний проєкт рішення. Далі експертна комісія має вирішити нюанси реалізації задуму та втілити його протягом року.

 

 

Читайте також

ЮНЕСКО підтримала включення Одеси до Списку всесвітньої спадщини

У Львові повернуть історичний вигляд однієї з найстаріших кав’ярень міста

Замість демонтованого пам’ятника Леніну у Києві хочуть встановити громадський туалет – петиція