«Пам’ятку врятовано». Голосіївську водонапірну вежу, яку забудовник хотів знести, внесли до переліку об’єктів культурної спадщини

Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс Голосіївську водонапірну вежу до переліку об'єктів культурної спадщини, захистивши її таким чином від знесення.

Про це повідомив засновник «Офісу Трансформації» Максим Бахматов у своєму Facebook.

 

За його словами, громадськість Голосіївського району разом з адміністрацією Національного природного парку «Голосіївський» звернулись з клопотанням зберегти об’єкт, що знаходиться під загрозою руйнування.

 

«Департамент охорони культурної спадщини вніс Водонапірну башту на вул. Горіхуватський шлях, 11А до Переліку об’єктів культурної спадщини
м. Києва (наказ від 13.02.2023 №10 )», – написав Бахматов.

 

 

Раніше забудовник в рамках будівництва двох багатоповерхівок проінформував місцевих жителів, що має намір знести водонапірну вежу, оскільки вона перебуває в аварійному стані та не підлягає відбудові.

Голосіївська водонапірна вежа. Фото: Мапа Реновації

Варто зазначити, що споруду звели у 1995 році під керівництвом проєктного інституту «Київпроєкт». Вона у столиці не одна – на ВДНГ розташована аналогічна вежа, яка має статус пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення. Наразі обидві будівлі перебувають у занедбаному стані.

«Голосіївська водонапірна вежа – цінний зразок промислової архітектури середини ХХ століття. Голосіївська башта могла б стати новою точкою тяжіння київської громади та туристів. Оглядовий майданчик, простір для виставок та інсталяцій – її циліндричний об’єм можна використати по-різному; головне мати бажання», – наголосили у громадській організації Мапа Реновації.

Фото на головній: facebook.com/sveta.korolenok

Читайте також:

Забудовник хоче знести Голосіївську водонапірну вежу заради нового ЖК

«Стоп хаотичній забудові». Верховний Суд став на бік Мінкульту та киян у справі про забудову історичного ареалу міста

У Нідерландах у водонапірній вежі XIX століття облаштували апартаменти