Палац графів Шенборнів на Закарпатті внесуть до реєстру нерухомих пам’яток України

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Закарпатської обласної прокуратури, підтвердивши необхідність внесення Палацу графів Шенборнів (Мукачівський район) до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Про це повідомляється на сайті Закарпатської обласної прокуратури.

Ще влітку 2021 року Мукачівська окружна прокуратура звернулась з позовом до Закарпатського окружного адміністративного суду. Тоді суд визнав протиправною бездіяльність виконкому органу місцевого самоврядування в частині невиконання вимог законодавства щодо виготовлення облікової документації на об’єкт та зобов’язав селищну раду зробити все необхідне для цього.

Крім того, було задоволено і вимогу щодо подання пропозицій про занесення Палацу графів Шенборнів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Проте, за апеляційною скаргою відповідача Восьмий апеляційний адміністративний суд скасував це рішення. Натомість ухвалив нову постанову, де у задоволенні позову відмовив.

Обласна прокуратура звернулася зі скаргою до найвищої судової інстанції. Верховний Суд згадану постанову скасував, а рішення Закарпатського окружного адміністративного суду залишив в силі.

Таким чином забезпечено правове підґрунтя для належного захисту, збереження та утримання об’єкта культурної спадщини.

Палац був побудований графом Ервіном Фрідріхом Шенборн-Бухгаймом у 1890—1895 роках. Коло палацу збережений сад-дендрарій із декоративним озером у центрі.

 

Фото на головній: Сергій Вовк

 

Читайте також:

Вознесенські печери внесли до об’єктів культурної спадщини Києва

Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули в управління держави

Львів’янка купила столітній палац на Хмельниччині, щоб відновити його