“Останній шедевр” Густава Клімта планують продати за $80 млн

Останній портет, написаний Гуством Клімтом, "Жінка з віялом" планують виставити на продаж у Лондоні наприкінці цього місяця.

Про це пише видання CNN.

За даними аукціонного дому Sotheby’s, “Dame mit Fächer” (“Жінка з віялом”) із зображенням невідомої дами була однією з двох картин, знайдених у майстерні австрійського художника після його смерті в 1918 році.

Фото: Студія Клімта у Відні, 1918 рік

Оголосивши про продаж, Sotheby’s назвав портрет Клімта “останнім шедевром”. Керівник відділу продажів мистецтва імпресіоністів і сучасного мистецтва аукціонного дому Томас Бойд Боумен тим часом назвав роботу “приголомшливою”.

“Краса та чуттєвість портрета полягає в деталях: блакитні та рожеві цятки, які оживляють шкіру жінки, пір’ясті лінії її вій і стиснуті губи, які надають характеру її обличчю”, — сказав він у прес-релізі.

“Dame mit Fächer” 1917 року виконано у властивому Клімту багатому експресивному стилі. Як і більша частина його доробку, вона демонструє вплив Східної Азії, який сформував його творчість — не лише у віялі, яке тримає його невідома муза, а й у використанні мотивів фенікса та квітів лотоса.

Зображення: “Dame mit Fächer”, Густав Клімт

“Dame mit Fächer” — один із небагатьох портретів Клімта, які все ще перебувають у приватних руках. Незвичайним є те, що він має квадратну форму, приблизно один метр як у висоту, так і в ширину.

Експерти також зазначають, що на відміну від багатьох найвідоміших портретів Клімта — робота не була замовною, тобто, ймовірно, була написана для його власного задоволення.

 

 

Читайте також:

Найстарішу єврейську Біблію продали на аукціоні Sotheby’s за рекордні $38 млн

Картину Кандинського продано на аукціоні Sotheby’s за рекордну суму

Міський музей Амстердама визнав Малевича українським художником