ООН створила спеціальну групу, яка координуватиме відбудову Харкова

У рамках співпраці організації з Міністерством розвитку громад і територій України було створено перший пілотний проєкт, пов'язаний з розробкою плану реконструкції Харкова.

Процес відбудови контролюватиме спеціальна робоча група UN4Kharkiv, сформована Європейською економічною комісією ООН. Нині до її складу входять понад десять агенцій та організації, серед яких – Офіс постійного координатора ООН в Україні, представники ПРООН, ВООЗ, МОМ, УВКПЛ та ЮНІСЕФ.

Зазначається, що роботу над розробкою Генерального плану Харкова почали 12 квітня 2022 року. Нині координаційні зустрічі спільно з міською адміністрацією Харкова, Фондом Нормана Фостера, залученими міжнародними та національними експертами проходять щотижня. 

Робоча група буде діяти у чотирьох напрямках. Зокрема, частина з них працюватиме безпосередньо над розробкою самого генерального плану, а інша – координуватиме співпрацю місцевих і зарубіжних архітекторів, які працюватимуть над проєктуванням. 

У Харкові через обстріли зруйновано близько двох тисяч житлових будинків. Фото: livekharkov

Паралельно із цим комісії проводитимуть оцінку руйнувань у місті та громадські обговорення на тему “Харків до війни та після”.

Очікують, що презентація перших результатів оперативної групи UN4Kharkiv відбудеться 24 травня 2022 року.

 

 

 

Читайте також

У столиці оголосили про проведення загальноміської толоки. Киян запрошують долучитись

“Якісь “боги” вже хочуть допомогти”. Олег Дроздов та Ірина Мацевко про участь Фостера у відбудові Харкова

У Харкові обирають нову назву московському проспекту. Які варіанти пропонують