Як звучить “Український конструктивізм”: ONUKA та The Maneken створили музику до нового проєкту

/ Арт /

12 листопада відбудеться презентація мультимедійного проєкту «Український конструктивізм», розробленого Україною спільно з Данією. Амбасадорами та авторами музики до проєкту стали Ната Жижченко (ONUKA) та Євген Філатов (The Maneken).

Про це повідомила ONUKA на офіційній сторінці в Instagram.

За форматом «Український конструктивізм» є перформансом, що об’єднав відео, музику, колажі та хореографію. Мета проєкту — просування українського конструктивізму як культурного бренду.

До створення перформансу також долучилися історик Ярослав Переходько (сценарій), балетмейстер Королівського данського балету Себастіан Клоборг (хореографія), українсько-данський художник та архітектор Сергій Святченко (декорації, костюми та колажі).

Проєкт «Український конструктивізм» реалізують за підтримки Українського культурного фонду

У центрі заснованого на реальних подіях сюжету спогади Лотти Бейсе ― молодої німецької архітекторки-модерністки з Баугаузу ― про перебування у Харкові на початку 1930-х років. Події розгортаються під час переходу від «соціалістичного будівництва» часів НЕПу і націонал-комунізму до «форсованої індустріалізації» і сталінського тоталітаризму.

Розквіт авангардних мистецтв, науки, архітектури та зростання національної самосвідомості, які були характерними для українських «бурхливих двадцятих», припиняється із запровадженням у Радянському Союзі тоталітарної системи.

Теги
проєкт