“Old khata book”: видавництво “Човен” запускає свою першу фотокнигу

Видавництво "Човен" запускає свій перший артбук-фотокнигу від Old khata project, в якому фотографії українських хат та інтервʼю з їхніми мешканцями.

На своїй сторінці у Фейсбук видавництво анонсувало вихід артбука восени.

Це результат експедицій, в якому представлені фотографії старих хат у майже сотні сіл України: від Закарпаття до Луганщини й від Полісся до Херсонщини (деякі з них досі окуповані).

Фото: Old khata project

Проєкт запустили у 2019 році фотографка Анна Ільченко та журналістка Світлана Ославська.

Фото: Old khata project

“Ми не шукаємо хати-руїни. Нас цікавлять ті, де живуть люди (інакше ні з ким записувати інтерв’ю). Для нас ця краса не про минуле, а про сучасне. Ми не говоримо “подивіться, як гарно колись було”, а кажемо — “подивіться, як гарно досі є, а ми й не помічали”. Для нас важливо показати ще й творчу складову: люди своє житло будували й творять, доповнюють упродовж цілого життя”, – розповідають авторки проєкту.

Фото: Old khata project

Поїздки у перші десять сіл Анна та Світлана робили власним коштом і з серпня 2019 року ведуть Інстаграм проєкту. У червні 2021 року вони запустили кампанію на Спільнокошті, де їх підтримали на суму 107 тисяч гривень.

Фото: Old khata project

Над артбуком почали працювати у березні цьогоріч з дизайнеркою Катериною Смоляровою і вже у серпні він надійде у передпродаж на сайті видавництва.

Фото: Old khata project

Наприкінці книжки буде переклад усіх текстів англійською.

 

 

Читайте також:

CRAFT STORY і Ukraїner представляють проєкт СТРІХА про українську народну архітектуру

(Не) втрачена мапа. Місця української сили

Команда КО-ХАТИ переоблаштувала приміщення колишнього готелю під житло для переселенців