Оголосили переможців архітектурного конкурсу на відновлення житлового району Північна Салтівка в Харкові

Канадське архітектурне бюро WZMH Architects оголосило переможців архітектурного конкурсу REbuild Ukraine на відновлення житлового району Північна Салтівка в Харкові.

Найкращі проєкти обрали в двох категоріях: серед професійних архітекторів і студентів.

Професійні архітектори

Перше місце посів проєкт, створений командою з восьми архітекторів: Марія Мисак, Дарʼя Смоліна, Олег Чабан, Андрій Откидач, Іра Сакало, Анастасія Деміховська, Анастасія Василишин, Єлизавета Рейнат. Вони отримали грошовий приз у пʼять тисяч канадійських доларів.

Проєкт, посівший перше місце серед професійних архітекторів

Друге місце посів проєкт відбудови під назвою Leleka, який створили троє архітекторів: Гліб Семякін, Наталія Калініна й Олександр Філь. Команда отримали три тисячі канадійських доларів.

Проєкт, посівший друге місце серед професійних архітекторів

На третьому місці – проєкт Данила й Микита Бєлокопитових, за який вони отримали 1250 канадійських доларів.

Проєкт, посівший третє місце серед професійних архітекторів

Студенти

Перше місце серед студентів здобули Владислав Мітін, Едуард Васьковський і Владислав Волинський – учні КНУБА й Національного університету водного господарства й природокористування.

Проєкт, посівший перше місце серед студентів

“У нашому проєкті ми вирішили спробувати варіант 50/50 – тобто частину, що вціліла, ми зберігаємо, а пошкоджені замінюємо модулями, і працюємо в існуючому контурі будівлі”, – коментує проєкт Владислав Волинський.

Друге місце в конкурсі посів проєкт Сергія Сьомкіна і Вадима Абізова з Київського національного університету технологій та дизайну.

Проєкт, посівший друге місце серед студентів

“Вадим був ідейним натхненником і запропонував розробити певну систему. Ми хотіли запропонувати такий підхід до використання цих кварталів, який би не обмежувався лише даною ділянкою, а міг комплексно вирішити проблему відбудови цілих районів. Ми розробили багато типів квартир, які можна об’єднувати в різні секції, з яких потім можна збирати будинки. І завдяки такому підходу ми отримали дуже багату різноманітність як зовнішнього вигляду будинків, так і їхнього наповнення”, – каже Сергій.

На третьому місці – проєкт студентів Одеської державної академії будівництва та архітектури Маргарити Ничипоренко й Андрія Мерзлякова. Основні критерії проєкту – малоповерховість і збереження автентичності району.

Проєкт, посівший третє місце серед студентів

“Ми вирішили залишити розташування будинків без змін, щоб зберегти більш звичне середовище для мешканців, але при цьому оновити конструкцію, архітектуру та імідж. Ми хотіли зробити незвичайний фасад, але водночас зі зручним і природним дизайном. Багато дерева та теплих відтінків кольорів у поєднанні з зеленими насадженнями та терасами, великими вікнами”, – кажуть студенти.

Окремо відзначили команду студентів у складі якої Юлія Яригіна та Софія Забродіна з Донбаської національної академії будівництва і архітектури.

Проєкт студенток Юлії Яригіної та Софії Забродіної

“При створенні проєкту велика увага була приділена побажанням мешканців щодо будівництва нового житла. Виправлені недоліки, які заважали комфорту людей. В результаті вийшов унікальний комплекс незвичайної форми, у створенні якого нам допомогли модулі, де була можливість розбавити старі фасади панельних будинків”, – розповіли конкурсантки.

У складі журі були міжнародні архітектори, а також українці, зокрема Слава Балбек. Оцінювали функціональність і стійкість, інклюзивність, креативність і можливість швидкої реалізації проєкту.

Всього на конкурс Rebuild Ukraine зареєструвалися 369 учасників. Серед них 220 професійних архітекторів і 149 студентів. До фіналу ввійшли 46 проєктів, а грошову нагороду отримали девʼять команд.

 

Читайте також:

В Івано-Франківську оголосили архітектурний конкурс на ревіталізацію простору біля палацу Потоцьких

У Львові оголосили архітектурний конкурс на найкращий громадський простір з памʼятником Євгену Коновальцю

В Одесі оголосили переможців конкурсу з реконструкції Театральної площі: жоден проєкт не втілять