Про це повідомляють на офіційному сайті ініціативи.
Організатори зауважують, що мета проведення відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу – це створення унікального комплексу, де у спільному архітектурно-ландшафтному просторі гармонійно поєднаються собор і житловий квартал.
«Будівництво Собору святого великомученика Георгія Переможця ми присвячуємо як подяку Господу за допомогу Україні у багатовіковій війні за волю та незалежність від російської навали, а також з непохитною вірою в нашій Перемозі у війні, яка відбувається зараз на нашій землі. У соборі ми закарбуємо навіки імена тих, хто життя своє поклав задля щасливого майбутнього всіх наступних поколінь українських», – пояснюють на сайті конкурсу.
До журі увійшли:
- Олексій Муляренко – генеральний директор ТОВ «Сталь-М», замовник конкурсу;
- Олександр Матвіюк – голова Рівненської обласної організації Національної спілки архітекторів України;
- Олександр Чижевський – президент Національної спілки архітекторів України;
- Олександр Столовий – головний архітектор проєктів archimatika;
- Микола Шолудько – архітектор, лауреат державної премії в галузі архітектури;
- Катерина Назаренко – сертифікована архітекторка, головна архітекторка проєктів, член правління РООНСАУ, член Архітектурної палати України;
- Андрій Шевчук – начальник відділу генплану при управлінні містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради;
- Петро Подолець – заслужений художник України, доцент кафедри основ архітектурного проєктування, конструювання та графіки, голова правління РООНСХУ;
- Іларіон – керуючий Рівненською єпархією Православної церкви України, архієпископ Рівненський і Острозький.
Основне завдання для проєктування житлового кварталу – це створити зручне та затишне житло з необхідною інфраструктурою, вигідно використовуючи його місце розташування, наявність на території кварталу собору та спільного ландшафтного простору, рельєф ділянки, можливі краєвиди та архітектурну привабливість будівель нового кварталу.
Рішення, які переможуть в конкурсі, стануть основою детального плану території з усіма процедурами, що передбачені для його подальшого затвердження та коригування зонування.
Організатори припускають, що ландшафтний простір навколо собору не матиме парканів і буде зручним для людей, які прийдуть на службу або на прогулянку.
«Будівля собору має домінувати над всією забудовою, яка є поруч, і умовно перебувати в іншому кінці парку, що починається перед ТЦ «Happy Mall». В першій від собору лінії будинків мають бути комерційні площі з кав’ярнями, магазинами, тощо… Важливо також використати рельєф ділянки та передбачити, залежно від ситуації, або гаражі в цокольних поверхах, або, можливо, ще якісь доцільні рішення паркування авто чи ефективного використання прибудинкового простору в інший спосіб», – йдеться у вимогах до майбутніх конкурсантів.
Зареєструватись можна до 15.00 10.03.2023, роботи конкурсантів приймають до 18.00 10.05.2023. Участь – безкоштовна.
Детальну програму та умови конкурсу можна переглянути на сайті.
Читайте також
Головного архітектора одного з турецьких комплексів, зруйнованих під час землетрусу, затримали
Підземний паркінг і пішохідний простір. Як змінять площу біля пам’ятника Міцкевичу у Львові
Багатоповерхівки замість “хрущовок”. У Києві планують знести 70% застарілих будинків