Оголосили архітектурний конкурс на кращий проєкт житлового кварталу з собором у Рівному

/ Архітектура /

Зареєструватись можна до 15.00 10.03.2023, роботи конкурсантів приймають до 18.00 10.05.2023.

Про це повідомляють на офіційному сайті ініціативи. 

Організатори зауважують, що мета проведення відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу – це створення унікального комплексу, де у спільному архітектурно-ландшафтному просторі гармонійно поєднаються собор і житловий квартал. 

«Будівництво Собору святого великомученика Георгія Переможця ми присвячуємо як подяку Господу за допомогу Україні у багатовіковій війні за волю та незалежність від російської навали, а також з непохитною вірою в нашій Перемозі у війні, яка відбувається зараз на нашій землі. У соборі ми закарбуємо навіки імена тих, хто життя своє поклав задля щасливого майбутнього всіх наступних поколінь українських», – пояснюють на сайті конкурсу. 

До журі увійшли:

  • Олексій Муляренко – генеральний директор ТОВ «Сталь-М», замовник конкурсу;
  • Олександр Матвіюк – голова Рівненської обласної організації Національної спілки архітекторів України;
  • Олександр Чижевський – президент Національної спілки архітекторів України;
  • Олександр Столовий – головний архітектор проєктів archimatika;
  • Микола Шолудько – архітектор, лауреат державної премії в галузі архітектури;
  • Катерина Назаренко – сертифікована архітекторка, головна архітекторка проєктів, член правління РООНСАУ, член Архітектурної палати України;
  • Андрій Шевчук – начальник відділу генплану при управлінні містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради;
  • Петро Подолець – заслужений художник України, доцент кафедри основ архітектурного проєктування, конструювання та графіки, голова правління РООНСХУ;
  • Іларіон – керуючий Рівненською єпархією Православної церкви України, архієпископ Рівненський і Острозький.

Основне завдання для проєктування житлового кварталу – це створити зручне та затишне житло з необхідною інфраструктурою, вигідно використовуючи його місце розташування, наявність на території кварталу собору та спільного ландшафтного простору, рельєф ділянки, можливі краєвиди та архітектурну привабливість будівель нового кварталу.

На земельній ділянці, де буде розташований комплекс, передбачено декілька функціональних зон

Рішення, які переможуть в конкурсі, стануть основою детального плану території з усіма процедурами, що передбачені для його подальшого затвердження та коригування зонування.

Організатори припускають, що ландшафтний простір навколо собору не матиме парканів і буде зручним для людей, які прийдуть на службу або на прогулянку. 

Рекомендований ескіз перспективного зонування

«Будівля собору має домінувати над всією забудовою, яка є поруч, і умовно перебувати в іншому кінці парку, що починається перед ТЦ «Happy Mall». В першій від собору лінії будинків мають бути комерційні площі з кав’ярнями, магазинами, тощо… Важливо також використати рельєф ділянки та передбачити, залежно від ситуації, або гаражі в цокольних поверхах, або, можливо, ще якісь доцільні рішення паркування авто чи ефективного використання прибудинкового простору в інший спосіб», – йдеться у вимогах до майбутніх конкурсантів. 

Зареєструватись можна до 15.00 10.03.2023, роботи конкурсантів приймають до 18.00 10.05.2023. Участь – безкоштовна.

Детальну програму та умови конкурсу можна переглянути на сайті.

 

 

Читайте також

Головного архітектора одного з турецьких комплексів, зруйнованих під час землетрусу, затримали 

Підземний паркінг і пішохідний простір. Як змінять площу біля пам’ятника Міцкевичу у Львові

Багатоповерхівки замість “хрущовок”. У Києві планують знести 70% застарілих будинків