Огляд конференції “Prefabricated buildings: можливості та перспективи українського виробництва”

7 липня за ініціативи Асоціації Виробників Швидкомонтованих Конструкцій відбулась перша в Україні профільна конференція, присвячена відновленню України з використанням швидкомонтованих технологій, — "Prefabricated buildings: можливості та перспективи українського виробництва". Захід, який зібрав представників будівельної та виробничої сфер, а також державних установ, дотичних до питань галузі, пройшов у Києві на території інноваційного парку UNIT.City.

Метою заходу було обговорення проблемних питань галузі та шляхів їх вирішення для подальшого відновлення та розвитку України, а також налагодження партнерських відносин між представниками бізнесу, влади і дотичних організацій.

Фото надано пресслужбою “Асоціації виробників швидкомонтованих конструкцій”

Перед аудиторією з вітальною промовою виступила засновниця та голова Асоціації Виробників Швидкомонтованих Конструкцій, керівник проєктів міжнародної допомоги, секторальної підтримки ЄС та експертка з питань реалізації житлових прав постраждалих та внутрішньо переміщених осіб Аліна Москаленко.

Вона розповіла про формування індивідуальної стратегії розвитку конструктивних відносин з органами державної влади, місцевого самоврядування, територіальними громадами і про забезпечення унікальної форми взаємодії бізнесу та влади, спрямованої на пошук синергії й досягнення оптимального балансу між інтересами бізнесу та цілями державної політики.

Аліна Москаленко. Фото надано пресслужбою “Асоціації виробників швидкомонтованих конструкцій”

Серед учасників заходу були виробники будівельних матеріалів і компанії — виробники швидкомонтованих конструкцій із різних регіонів України, зокрема й ті, що спеціалізуються на житлових та комерційних спорудах, побудованих за технологіями збірного та модульного будівництва з використанням металевих, дерев’яних каркасів, SIP- та CLT-панелей, ICF.

Українська юристка та співзасновниця девелоперської компанії Five Development, заступниця директора інвестиційно-будівельної компанії Fenix Group, співзасновниця та керівниця БФ «Обійми Нації» Інна Фурман розповіла аудиторії про благодійний проєкт 3D-будівництва житла для родини, що втратила будинок унаслідок агресії рф.

Інна Фурман. Фото надано пресслужбою “Асоціації виробників швидкомонтованих конструкцій”

На цьому прикладі було розглянуто проблематику з огляду на реалізацію девелоперських проєктів та можливостей використання інноваційних технологій 3D-друку.

Про проблематику та перспективи ринку з огляду на використання енергоефективних рішень розповів засновник компанії NEOACRE (енергозберігаючі будинки, пасивні будівлі та будинки з близьким до нульового енергоспоживанням) Андрій Овчаренко.

Андрій Овчаренко. Фото надано пресслужбою “Асоціації виробників швидкомонтованих конструкцій”

Участь у всеукраїнській конференції взяли і міжнародні організації, які здійснюють фінансування shelter-об’єктів в Україні з використанням рrefab (насамперед житлових споруд для ВПО). Долучитися до обговорення у форматі дискусії мали змогу архітектори, науковці та представники навчальних закладів.

Дмитро Аранчій, засновник і гололовний архітектор у Dmytro Aranchii Architects. Фото надано пресслужбою “Асоціації виробників швидкомонтованих конструкцій”

Фото надано пресслужбою “Асоціації виробників швидкомонтованих конструкцій”

Партнерами заходу виступили компанії Schöck, VELUX, Saint-Gobain, EUROIZOL, Adler Lacke Ukraine, які мали змогу розповісти аудиторії про свої останні розробки та технології.

 

 

Читайте також:

“Архітектурна платформа”: в Києві обговорили як розбудувати архітектурну освіту в умовах сьогодення

World Architecture Festival Awards оприлюднив список найкращих сучасних будівель

Відбудова України: як комунікувати в урбаністичному середовищі