Одразу два сміттєпереробні заводи зведуть на Київщині 

/ Технології /

 

Нові потужності можуть з'явитися вже за два роки.

Про це повідомляє міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у фейсбук-дописі. 

“Із головою Київської обласної державної адміністрації Олексієм Кулебою, бориспільським міським головою Володимиром Борисенком, броварським міським головою Ігорем Сапожком і фастівським міським головою Михайлом Нетяжуком підписали меморандум про співпрацю та партнерство. А фактично закріпили домовленості про об’єднання зусиль для будівництва сучасних сміттєпереробних потужностей в області”, – повідомляє посадовець. 

Таким чином на територіях Бориспільської, Броварської та Фастівської громад побудують два сучасних заводи з оброблення побутових відходів. Зокрема, планують використання декількох технологій обробки. Наприклад, здійснюватимуть переробку органічних (харчових відходів) з подальшим виробництвом біометану, а також глибоке сортування відходів з виділенням ресурсоцінних матеріалів – металобрухту, скла та пластику. 

Поблизу Києва зведуть сміттєпереробний завод

Запланована потужність спільного заводу для Броварської та Бориспільської громад орієнтовно становитиме 110 — 120 тисяч тонн відходів на рік. У Фастівській громаді – 35 — 100 тисяч тонн відповідно.  

“Проєкти реалізовуватимемо за рахунок кредитів європейських банків. Наразі також тривають перемовини з інвесторами. Адже рамковий закон, на який так довго очікувала Україна та потенційні інвестори, створює прозорі умови та гарантії для роботи у цьому секторі”, – пояснює Стрілець і нагадує про раніше ухвалений депутатами закон “Про управління відходами”. 

Також міністр доповідає, що нині створено драфт-план розташування сміттєпереробних потужностей по всій Україні, де визначено понад 200 потенційних інвестиційних кейсів. Так, на Київщині планують збудувати до десяти нових підприємств.

 

Фото на головній ілюстративне. Джерело: Elektromontaz.com

 

 

Читайте також

В Україні заборонили використання азбесту у будівництві

“Це небезпечні відходи”. Київське підприємство допомагає утилізовувати лебедів із шин

IKEA розповіла Forbes, коли та за яких умов планує відновити роботу в Україні