Зберегти Одеський завод ігристих вин: депутати звернулись до Мінкульту

Одеська облрада закликає не допустити зруйнування історичної пам'ятки на Французькому бульварі. 

Раніше Фонд держмайна України виставив на аукціон Одеський завод шампанських вин. Конкурс проведуть 1 лютого 2022 року. Згідно з тендерною документацією, переможець аукціону отримає 35 приміщень, 803 одиниці обладнання та машин і навіть 7 транспортних засобів.

Одеський завод ігристих вин, 2014 рік. Фото: Олександр Гіманов
Одеський завод ігристих вин, 2014 рік. Фото: Олександр Гіманов
Одеський завод ігристих вин, 2014 рік. Фото: Олександр Гіманов

Серед умов до покупця — продовжити виробництво протягом трьох років з моменту придбання.

Депутати Одеської облради підтримали важливість проведення конкурсу, однак наголосили на тому, що завод має бути збережений як архітектурна пам’ятка Одеси не тільки протягом трьох років після приватизації.

Окремо наголошують на тому, що тут не хочуть допустити будівництва бізнес-центру або житлової нерухомості. Окрім того, потенційний покупець має створити на території Одеського заводу шампанських вин унікальний культурний осередок.

Вхідна арка Одеського заводу ігристих вин, 2014 рік. Фото: Олександр Гіманов

Одеський завод шампанських вин – одне з найстаріших і найвідоміших підприємств міста. У 1897 році тут почалась історія виробництва ігристого вина в Україні, яке за своєю якістю стояло нарівні з французьким. Звели будівлю за планами французького архітектора Шарля Бойша.

Завод будували за зразками зарубіжних підприємств, з усією апаратурою, необхідною для виробництва шампанського, а також з просторими погребами, які займали два поверхи.

Із приходом радянської влади завод закрили, проте у 1952 році виробництво ігристого вина тут знову відновили. Як об’єкт державної власності завод функціонував до 2018 року. Тоді почали пошуки інвесторів для оновлення апаратури, але так і не знайшли.

 

Читайте також

Опублікували трейлер фільму про архітектора “Літаючої тарілки” Флоріана Юр’єва – відео

Чайний гриб можуть використовувати для очистки водойм

Иммерсивные и интерактивные. Ландшафты, которые мы зажигаем