Очолювати післявоєнну відбудову України буде Велика Британія

/ Події /

У швейцарському місті Лугано триває Конференція з відновлення України The Ukraine Recovery Conference, URC2022. Там обговорюють, як відбудувати країну, об’єднавши українську делегацію з представниками інших держав, міжнародних організацій та громадянського суспільства.

У 2023 році прийматиме конференцію Велика Британія, повідомили в зовнішньополітичному відомстві, пише Reuters. У межах встановленої співпраці півострівна країна-партнерка очолить наглядову раду з відновлення України. До запланованої події для цього у Лондоні відкриють спеціальний офіс.

“Ми очолили підтримку України під час війни і будемо продовжувати лідирувати в підтримці плану реконструкції та розвитку українського уряду”, – заявила міністерка закордонних справ Ліз Трасс.

Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс. Фото: BBC

У міністерстві закордонних справ зазначили, що напередодні Володимир Зеленський звернувся з проханням до Великої Британії очолити відновлення Києва та Київської області. Країна-союзниця запевнила, що допоможе з фінансами, зокрема забезпечить інвестиційний притік в Україну. 

Наразі Британія вже погодилася надати гарантії на суму у 1,5 мільярда доларів для багатосторонніх позик і понад 100 мільйонів фунтів (120 мільйонів доларів) двосторонньої підтримки.

 

 

Читайте також

Вроцлав надасть на будівництво найбільшого реабілітаційного центру у Львові €1 млн

Франція пропонує перетворити Бородянку на нове екологічне місто

Японія допоможе Україні з будівництвом тимчасового житла для переселенців