Нульовий рівень викидів та повна енергонезалежність: Нью-Йоркська кліматична станція від SOM

Архітектурна студія SOM представила проєкт нью-йоркської кліматичної станції з масиву дерева з навісом, вкритим сонячними батареями.

Як пише DesignBoom, новий кампус буде розташований у верхній затоці Нью-Йорка, на острові Ґовернорс між Брукліном та Мангеттеном.

У партнерстві з Університетом Стоуні Брук, провідним державним науково-дослідним інститутом у Нью-Йорку, студія SOM створить новий кампус з нульовим енергоспоживанням для вирішення проблеми кліматичної кризи.

Візуалізація: SOM

Візуалізація: Miysis

Доповнюючи природний ландшафт Гавернорс-Айленду та міський ландшафт Нью-Йорка, проєкт передбачає деревʼяні павільйони, для створення яких використовуватиметься сировина з острова.

У найвищій будівлі буде вісім поверхів, а в найнижчій — чотири. Фасад складатиметься з сіток дерев’яних балок. Частина будівлі, що найближча до води, матиме дерев’яні стіни з меншими вікнами та садовими кашпо між поверхами.

Візуалізація: Miysis

Згідно з SOM, дах буде повністю покритий сонячними панелями, щоб виробляти всю електроенергію для роботи об’єкта.

Центр також на 100% задовольнятиме потреби в непитній воді за допомогою дощової води та очищених стічних вод і буде стійким до ймовірних повеней. Станція також матиме складну програму управління відходами, мета якої — перенаправити 95 відсотків відходів зі звалищ.

Візуалізація: SOM

Візуалізація: Miysis

Нью-Йоркська кліматична біржа включатиме понад 37 тис кв.м. зелених будівель, включаючи дослідницькі лабораторії, аудиторії, теплиці та житлові приміщення. Забудова включатиме «живу берегову лінію».

Візуалізація: SOM

Місцева студія Mathews Nielsen Landscape Architects працюватиме над територією навколо будівлі, включно з екстер’єрами низки відреставрованих історичних будівель.

«Це місце, де кожен житель Нью-Йорка може навчатися та взаємодіяти з навколишнім середовищем” — сказав мер Нью-Йорка Ерік Адамс.

Зазначимо, що це буде перший проєкт в США, який отримає сертифікат True Zero Waste за повну енергонезалежність.

 

 

Читайте також:

В Сан-Антоніо проходить виставка шпаківень. Дивіться найпопулярніші роботи архітектурних студій

Мадрид планує побудувати найбільший мікрорайон у Європі з найменшими викидами

В Мілані реконструювали пам’ятку XIX століття — будівля функціонує як художня галерея