“«Мрія» — це символ перемоги”. Головний пілот легендарного літака про його відновлення

/ Події /

Головний пілот Ан-225 "Мрія" повідомив, що відновлення знищеного флагмана української авіації неможливе. Мова йде лише про створення його аналогу.

Про це Дмитро Антонов розповів в інтервʼю виданню “Голос Америки”.

Як зазначає командир екіпажу, який здійснив останній рейс “Мрії”, сподівання щодо відновлення літака зникли, коли він побачив його залишки після деокупації Гостомеля.

“Зруйнована майже половина літака повністю. Основна частина, в якій мешкали льотчики, де ми проводили весь свій час, наша пілотська кабіна – все це знищено. Крило одне, і друге, я вже бачу теж, силові конструкції, які основні, – вони головні деталі, швидше за все їх пошкодило температурою, тому крило вже використати не можна буде”, – деталізував пілот. 

Однак створити новий такий авіатранспортер можливість все ж є – підприємство “Антонов” має недобудовану частину “сестри” “Мрії”.

“Весь контур, який ми бачимо, без начинки, – це залізо. Залізо є. Потрібна електроніка і решта начинки. Говорили про суми від 800 мільйонів до 3 мільярдів. Але сума, самі розумієте, дуже велика і плюс така різниця в оцінці, це говорить тільки про одне: що реально ще ніхто не оцінював”, – каже Дмитро Антонов.

Все, що залишилось від літака “Мрія” після російського авіаудару. Фото: Forbes

Водночас він наголошує, що ймовірність окупності проєкту відтворення “Мрії” вкрай низька, однак відтворити його необхідно:

“Звичайно, якщо намагатися оцінити економічну доцільність тільки, це буде дуже важко. Тому що під неї треба знайти такий проєкт, який навіть я не знаю, запуск ракет у космос… Напевно, на початковому етапі все-таки “Мрія” поки що не створюватиметься як комерційний проєкт, а саме символ, і символ, напевно, не лише України. А символ усього світу, а саме – перемоги”, – стверджує пілот літака.

Нагадаємо, що напередодні директор державного концерну Укроборонпром Юрій Гусєв повідомив про початок проведення експертної оцінки завданих збитків. Деякі із деталей зруйнованої “Мрії” планують використати у новому авіафлагмані.

 

 

Читайте також

У Вінниці демонтували пам’ятник, який був присвячений “борцям за владу совєтів”

“Головне – не втратити команду”. Dezeen про те, як виживають українські архстудії під час війни

Унаслідок ракетного обстрілу в львівському храмі вибило вікна