Нову бібліотеку в Барселоні визнали найкращою в світі

Бібліотека імені Габріеля Гарсіа Маркеса посіла перше місце на Всесвітньому конгресі бібліотек, що проходить у Роттердамі.

Про це повідомляє виданя The Mayor.

Іспанська бібліотека вийшла на перше місце завдяки взірцевому духу взаємодії з користувачами.

“Це визнання не лише для Бібліотеки Габріеля Гарсіа Маркеса, а й для всієї команди бібліотек Барселони та архітекторів. Це подарунок громадянам. Демократичні та соціальні права та цінності є ключовими для нашої бібліотеки”, – сказав Ферран Бургільос,  директор мережі міських книгозбірень Барселони.

Фото: Jesús Granada

Сама будівля за дизайном нагадує розгорнуту книгу з перегорнутими сторінками. Всередині споруди створені окремі простори, які задовольняють різні потреби та види діяльності.

На місцевому рівні це третя за величиною бібліотека в місті, площа якої становить 4000 м2, розташована на шести поверхах. Завдяки стратегіям сталого розвитку будівлі вона отримала ще одну нагороду – Золоту нагороду LEED за екологічні будівлі.

Фото: Jesús Granada

Бібліотека Барселони вийшла на перше місце, хоча була сильна конкуренція. До остаточного шорт-листа номінантів також увійшла Публічна бібліотека імені Янеза Вайкарда Вальвасора Кршкова (Словенія) та дві з інших континентів – Бібліотека міста Парраматта (Австралія) та Східна бібліотека Шанхаю (Китай).

Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ (IFLA) щорічно присуджує нагороду “Публічна бібліотека року” разом із призом у розмірі 5000 доларів США для переможця.

 

 

Читайте також:

В індійській пустелі збудували школу для дівчаток, яка не нагрівається навіть у екстремальну спеку

Вчені розглядають можливість будівництва доріг та споруд з переробленого пластику

Стадіон для регбі, схожий на Колізей, від Apollodorus Architecture