Новий власник картини Примаченко передав придбану роботу до Національного художнього музею України

/ Арт /

Витвір мистецтва продали напередодні на благодійному аукціоні, кошти з якого направили на допомогу ЗСУ. 

Про це повідомляють на офіційній сторінці культурної установи в фейсбуці.

“Картину “Квіти виросли коло четвертого блока” Марії Примаченко Національний художній музей України прийняв на відповідальне збереження. Коли музей знову відчиниться для відвідувачів, то плануємо в постійній експозиції представити і цей твір. Хай полотно видатної художниці буде ще одним символом єдності українців у часи випробувань”, – зазначають представники музею. 

Сергій Притула передає картину Марії Примаченко на зберігання до Національного художнього музею України. Фото: Дмитро Юрченко

Від 29 квітня по 5 травня благодійний фонд Сергія Притули разом з Аукціонним домом ДУКАТ проводили аукціон, на якому виставили на торги картину Марії Примаченко “Квіти виросли коло четвертого блока”, створену в 1990 році. Роботу для аукціону із сімейної колекції подарували Ігор Понамарчук та Дар’я Добріян, а родина Марії Примаченко відмовилася від роялті з продажу на користь наших захисників. 

Витвір мистецтва придбав українець, який нині мешкає за кордоном, за $500 тисяч. За таку суму картину вітчизняного художника на благодійних аукціонах було придбано вперше. Фонд Сергія Притули на виручені кошти купив 125 бусів для ЗСУ.

 

 

Читайте також

Охоронець музею в Іванкові під обстрілами рятував картини Примаченко – відео

Музей Булгакова у Києві покаже твори, в яких письменник висміював радянщину

БФ “Повернись живим” виставив на торги полотна Марчука та Примаченко, аби допомогти ЗСУ