Нові вимоги. Львівські підземні паркінги будуватимуть за принципом укриття

Такі рекомендації внесли до містобудівних умов та обмежень, що видає виконавчий комітет Львівської міськради.

Автостоянки у новобудовах тепер будуть виконувати функцію укриттів, повідомляє Tvoemisto.tv.

Таке рішення Львівська міськрада ухвалила ще торік восени. За ним – підземні паркінги у будинках повинні містити туалети та запасний вихід. 

“Є поняття “найпростіше укриття”. Воно має свої стандарти, проєктується відповідно до рішень детального плану, зазвичай, йдеться про цокольні приміщення, підвали, підземні паркінги.

Вони мають бути обладнані технічними приладами, туалетами, можуть бути душові, Також має бути додатковий вихід на вулицю. У кожному рішенні виконкому ми вписали, що забудовник повинен передбачати приміщення подвійного використання”, – розповідає головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Tel Aviv designates 60 underground parking lots and garages to serve as bomb shelters for 800,000 | The Times of Israel

Такий вигляд має облаштування підземних паркінгів в Ізраїлі. Фото: The times of Israel

Наразі у місті немає об’єктів, які б зводили за цими вимогами, адже поки добудовують об’єкти, на які отримали дозвіл раніше, за старими вимогами. 

Водночас, за словами головного архітектора Львова, з початку війни деякі забудовники самостійно ухвалювали рішення про облаштування укриттів у підземних паркінгах навіть там, де цього не враховували раніше.

“У перші тижні війни було багато звернень від мешканців старої забудови, щоби дати їм можливість використовувати як укриття підземні паркінги у новобудовах, що ще не заселені, не здані. Ми звернулись до забудовників, вони відгукнулися.

Дехто встановлював додатково унітази, формували туалетні кімнати, ванни, підключали воду, щоби ті укриття були максимально комфортні. Є такі об’єкти, які ще не заселені, може, там навіть ще не всі квартири продані, але ті паркінги вже використовують як сховище”, – зазначив він.

Нагадаємо, що напередодні міністр інфраструктури заявив про створення нових містобудівних вимог на всій території України. Зокрема, після війни проєктування нових будинків буде відбуватися вже з укріпленим підземним паркінгом (на кшталт того, як це роблять у Ізраїлі), а також з використанням енергоощадних технологій.

 

 

Читайте також

Музей МоМА у Нью-Йорку присвятив виставку митцям з України

У двох громадах на Львівщині облаштують житло для переселенців

$100 млн за 9 днів: завдяки грі Fortnite зібрали рекордну суму для України