“Нове диво світу”. Концепт вертикального міста без авт THE LINE в Саудівській Аравії

/ Урбаністика /

Ідею планують реалізувати у межах проєкту NEOM. Майбутнє транснаціональне місто зведуть поблизу Червоного моря. 

Відповідно до планів, розумне місто буде мати ширину лише 200 м, довжину 170 км, а висоту – 500 м над рівнем моря. 

“Під час запуску THE LINE минулого року ми взяли на себе зобов’язання здійснити цивілізаційну революцію, яка ставить людей на перше місце завдяки радикальним змінам у міському плануванні”, — сказав спадковий принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман. 

Фасади вертикального міста будуть дзеркальними, щоби об’єкт гармоніював із природним середовищем. Зображення: NEOM

У новому населеному пункті будуть мешкати близько 9 млн містян. Зображення: NEOM

Планують, що в населеному пункті, зведеному на площі 34 квадратних кілометри, мешкатимуть 9 млн людей. За задумом розробників, таке рішення має зменшити навантаження на інфраструктуру та посилити ефективність регулювання міського життя. 

THE LINE буде працювати на 100% відновлюваній енергії. Брак транспорту обіцяють компенсувати раціональним розташуванням найважливіших споруд та місць – вони будуть в межах п’яти хвилин ходьби від будь-якої оселі. Окрім того, надалі хочуть облаштувати високошвидкісну залізницю. 

THE LINE працюватиме на відновлювальній енергії. Його розробники обіцяють з повагою ставитись до природи. Зображення: NEOM

У місті не буде автівок – усі потрібні місця облаштують у п’яти хвилинах ходьби від осель мешканців. Виняток лише зроблять для швидкісної залізниці. Зображення: NEOM

У зведенні THE LINE візьмуть участь відомі світові архітектори та дизайнери. Зображення: NEOM

Громадські місця, зелені зони, школи та житлові будинки облаштують у межах реалізації ідеї вертикального нашарування, щоб пришвидшити рух містян та скоротити час на дорогу до пункту призначення. 

Зовнішні межі міста оздоблять дзеркальним фасадом, щоби об’єкт гармоніював із природним середовищем. Інтер’єри буде створювати команда відомих дизайнерів та архітекторів з усього світу, яку очолять представники NEOM.

Зображення: NEOM

“Представлені проєкти вертикальних багаторівневих міських спільнот кинуть виклик традиційним плоским, горизонтальним містам і створять модель для збереження природи та покращення умов життя людини. THE LINE вирішить проблеми у міському житті, які стоять нині перед людством, та проллє світло на альтернативні способи існування”, – вважає Мухаммед ібн Салман.

Слайд із презентації проєкту. Зображення: NEOM

Слайд із презентації проєкту. Зображення: NEOM

Дизайн міста буде повністю оцифрований, а зведення значним чином індустріалізоване за рахунок значного вдосконалення будівельних технологій та виробничих процесів.

Вартість THE LINE оцінюють в близько 717 мільярдів доларів.

 

 

Читайте також

У Львові стихійний ринок перенесуть на нове місце, а замість нього створять громадський простір

Австрійський архітектор спроєктує артцентр в Ірпені

У Львові зведуть новий житловий комплекс з дитячим садком – візуалізації