“Нова надія”: власник “Квітів України” виставив будівлю на продаж

На сайті OLX зʼявилося оголошення про продаж будівлі "Квіти України" за 5 мільйонів 30 тисяч доларів.

Оголошення про продаж, розміщене на OLX, помітили в ГО “Зберегти Квіти України”.

“Продається торговельно-офісний комплекс, розташований на першій лінії у Шевченківському районі міста Києва на вулиці Січових Стрільців. Об’єкт має площу 3139 квадратних метрів та розташований на ділянці площею 13,9 соток у постійному користуванні”, – зазначено в оголошенні.

Продавець описує шестиповерхову будівлю як повноцінний комплекс, в якому можуть працювати кафе, різні торгові площі та обʼєкти інших послуг.

Зображення: Квіти України

Серед зображень обʼєкта як його реальні фотографії, так і візуалізації проєкту реконструкції будівлі.

У ГО “Зберегти Квіти України” позитивно сприйняли новину.

“Попередній власник будівлі, ставився до неї недбало, цілеспрямовано її нищив, відмовився підписати охоронний договір з Мінкультом та ДОКС, які визнали будівлю пам’яткою. Девелопер також розробляв свій проєкт “реконструкції з надбудовою та підземним паркінгом” виходячи виключно з власних фантазій – ігноруючи волевиявлення мешканців міста, аналіз району та вулиці, нехтуючи справжніми потребами містян, які можна було б ефективно монетизувати”, — кажуть активісти.

“Ми готові підтримувати нового власника у діалозі з громадою та архітектором будівлі Миколою Левчуком, у фасилітації нового продуманого проєкту реконструкції. Ми також готові передати новому власникові всі наші попередні напрацювання щодо можливих моделей використання будівлі”, – йдеться в повідомленні ГО.

Візуалізація: Проєкт реконструкції “Квітів України” від власника

Нагадаємо, ГО “Зберегти Квіти України” вимагають від власника реставрувати памʼятку відповідно до її статусу, попередньо узгодивши план із архітектором Миколою Левчуком.

 

 

Читайте також:

Забудовник вимагає від архітектора будівлі “Квіти України” 300 тисяч гривень на судові витрати

Суд не задовольнив апеляцію по авторському праву архітектора будівлі «Квіти України»

Активісти закликають Бенксі намалювати арт на будівлі Квіти України, аби вберегти пам’ятку від знищення